Спеціальні потреби

У Сирії, незважаючи на ухвалення мирного плану, вбито 10 людей


Гомс

За повідомленням активістів, сирійські сили безпеки вбили 10 людей у четвер - через день після того, як уряд Сирії прийняв план, який передбачає покінчення з насильницькою розправою над опозицією.

У повідомленнях зазначається, що сирійські військові важкою артилерійською зброєю обстріляли дільницю Баба Амр в місцевості Гомс, яка вважається одним з оплотів опозиційних сил. Підтверджень цих повідомлень з незалежних джерел немає.

Правозахисники кажуть, що у четвер у кількох районах країни проходили антиурядові мітинги. Сили безпеки арештовували мітингувальників і застосовували силу в намаганнях розігнати студентів, які протестували проти режиму сирійського президента Башара аль-Асада.

У середу, уряд Сирії прийняв пропонований Лігою арабських держав план, який передбачає негайне виведення з вулиць сил безпеки, покінчення з урядовою насильницькою розправою над протестувальниками та звільнення осіб, затриманих з часу спалаху акцій протесту вісім місяців тому.

Ліга зазначає, що через два тижні після виконання Дамаском цих вимог, зможуть розпочатися переговори зі сирійською опозицією.

Проте сьогоднішні дії сил безпеки ставлять під сумнів швидку імплементацію плану. Лідер базованої у Франції сирійської опозиції заявив, що навряд чи Сирія виконає вимоги, передбачені планом. Він заявив, що сирійський уряд прийняв ініціативу, побоюючись ізоляції з боку арабських країн та міжнародної спільноти.

XS
SM
MD
LG