Спеціальні потреби

Представниця ООН закликала до заходів проти сирійського уряду


Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай
Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай

У кількох районах Сирії сили безпеки відкрили вогонь про протестувальниках, вбиваючи щонайменше вісьмох осіб. Активісти кажуть, що опозиціонерів убито в передмісті Дамаска, в центральному районі Гомс та в південній провінції Дараа. Проте урядові засоби масової інформації заперечили повідомлення про протести в провінції Дараа.

Тимчасом верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай закликала міжнародне співтовариство негайно вдатися до заходів для захисту цивільного населення в Сирії, кажучи, що кількість убитих протягом семимісячних антиурядових заворушень перевищила 3000 людей. Вона сказала, що серед убитих є щонайменше 187 дітей. Пані Піллай додала, що лише протягом останніх 10 днів загинуло 100 людей.

Верховний комісар з прав людини попередила, що жорстокі переслідування і вбивства можуть спричинити загальну громадянську війну в Сирії. Проте вона не сказала ясно, до яких дій має вдатися міжнародна громадськість.

Сирійський уряд застосовує військову силу для придушення протестів опозиції, яка закликає до усунення президента Сирії Башара Асада. На початку цього місяця активісти опозиції заявили, що в ході рейдів для виявлення солдатів, які підтримують опозицію, сили безпеки арештували до 3000 людей.

XS
SM
MD
LG