Спеціальні потреби

Сирійські сили продовжують заходи проти опозиції


Сирійський танк на вулиці міста

Сирійські активісти повідомили, що уряд президента Башара Асада продовжує придушення опозиції, незважаючи на те, що США і Європейський Союз висунули вимогу, щоб він подав у відставку.

За словами активістів, у четвер ввечері сили безпеки відкрили вогонь по демонстрантах у місті Гомс у центральному районі країни. Загинула одна особа. Більше пострілів у місті було чути в п’ятницю. Організатори протестів закликали до додаткових демонстрацій після п’ятничних молитов.

Повідомлення про хвилю насильства надійшли вже після того, як президент Асад сказав у середу генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну, що військові та поліцейські операції припинилися.

За американськими підрахунками, уряд президента Асада несе відповідальність за понад 2000 смертей з часу, коли у березні почалися протести. У четвер президент Барак Обама вперше закликав Асада подати у відставку.

Європейський Союз , Великобританія, Франція, Німеччина і Канада також закликали Асада подати у відставку, а верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон заявила, що Асад повністю втратив легітимність. Вона додала, що ЄС готує широкі санкції проти Сирії.

XS
SM
MD
LG