Спеціальні потреби

Сирія оголосила реформи; місто Гама далі під облогою


Проти демонстрантів сирійський уряд надіслав танки
Проти демонстрантів сирійський уряд надіслав танки

Президент Сирії Башар аль-Асад видав указ, згідно з яким громадянам країни дозволяється формувати політичні партії - за певних умов.

Втім, активісти руху за права людини повідомили, що після вечірніх молитов у середу сирійські сили безпеки застрелили щонайменше чотирьох демонстрантів, продовжуючи придушення опозиційного руху.

За повідомленням, сирійські війська атакували демонстрантів, що виступають проти президента Башара Асада, в столиці країни Дамаску, а також у місті Пальміра.

У середу Рада Безпеки ООН осудила сирійський уряд за атаки проти цивільних і масове порушення прав людини. У заяві зроблено заклик, щоб відповідальних осіб «з усіх сторін було притягнуто до відповідальності». Однак документ Ради Безпеки ООН не висуває вимог, які могли б бути підтримані санкціями або іншими заходами і в ньому немає рекомендацій про те, щоб сирійських лідерів віддати під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

Сполучені Штати та їх союзники у Раді Безпеки ООН підтримували проект резолюції, яка мала б силу міжнародного закону. Однак Росія і тимчасові члени – Бразилія, Індія і Південно-Африканська Республіка – відмовилися підтримати різкіші заходи. Ліван, який є сусідом і тісним союзником Сирії, не заблокував заяви, але відмежувався від її тексту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG