Спеціальні потреби

Сирійські сили безпеки застрелили п’ятьох демонстрантів


Турецькі солдати реєструють сирійських біженців біля кордону
Турецькі солдати реєструють сирійських біженців біля кордону

Сирійські сили безпеки обстріляли демонстрантів, убиваючи п’ятьох із них. Правозахисні організації і очевидці кажуть, що трьох осіб застрелено під час великого мітингу в п’ятницю в передмісті Дамаска. Двох інших протестувальників вбито в селі в південному районі Дараа, де розпочалася хвиля нинішніх протестів. Сили безпеки відкрили вогонь по натовпі з автомобілів.

Проте сирійське телебачення заявило, що це озброєні особи вбили з вогнепальної зброї службовців безпеки, але про цивільних жертв не згадало.

За повідомленням інформаційного агентства Ассошіейтед Пресс, активісти сказали, що урядові сили обстріляли важким артилерійським вогнем прикордонний район на півночі країни. Десятки людей загинули або отримали поранення.

Сирійське державне телебачення повідомило, що в п’ятницю збройні сили країни розпочали операції для «відновлення безпеки» в північному місті Джиср аль-Шугур, що неподалік кордону з Туреччиною. За повідомленням, армійські частини вдалися до заходів для встановлення контролю над містом на прохання його мешканців, які, як сказано, попросили військовослужбовців арештувати «озброєні банди», що, за твердженням уряду, на початку цього тижня вбили 120 службовців сил безпеки. Раніше мешканці міста заявили, що пропрезидентські солдати атакували ті частини, які втекли або відмовились стріляти у цивільних після мітингу на підтримку демократії в місті.

Очевидці повідомляють, що в четвер неподалік міста зосереджено війська і танки. Але активісти кажуть, що більшість населення міста, яке нараховує 50 000 людей, втекли, багато із них до Туреччини, перед тим, як розпочалася операція.

У результаті придушення протестів, які розпочалися у березні, в Сирії щонайменше 1 000 людей загинула і понад 10 000 було заарештовано.

XS
SM
MD
LG