Спеціальні потреби

Під час масових протестів у Сирії загинуло щонайменше 27 осіб


Під час масових протестів у Сирії загинуло щонайменше 27 осіб
Під час масових протестів у Сирії загинуло щонайменше 27 осіб

Сирійські правозахисники повідомляють, що сили безпеки країни відкрили вогонь по антиурядових демонстрантах, у результаті чого у місті Гама загинуло щонайменше 27 людей.

Правозахисники кажуть, що це сталося, коли тисячі протестуючих вийшли на вулиці сирійського міста, що за 300 кілометрів від Дамаска, після п’ятничних молитовних зібрань.

Демонстрації з закликом до президента Сирії Башара Асада залишити посаду розпочалися по всій країні. Опозиція закликала мешканців вийти на вулиці, незважаючи на смертельну загрозу, після того як стало відомо про вбиства та калічення дітей урядовими силами. Лідери опозиції кажуть, що із близько тисячі тих, хто загинув під час антиурядових протестів, щонайменше 25 – діти. Серед них – 13-річний хлопчик, якого, за словами опозиції, звірськи катували та вбили представники сил охорони правопорядку, і який став символом сирійських протестів. Влада каже, що злочин проти дитини – справа рук невідомого збройного формування, а не урядових сил.

У п’ятницю вранці, за повідомленням агенства «Ройтерс», сирійські війська відкрили вогонь також по демонстрантах у східному місті Деїр аль-Зор.

Також напередодні у Туреччині завершилися дводенні переговори лідерів сирійської опозиції, які закликали Башара Асада негайно подати у відставку. Вони заявили, що готові на будь-які жертви, аби лише повалити його режим та провести вільні вибри, поклавши тим самим край автократичному правлінню.

XS
SM
MD
LG