Спеціальні потреби

Вчені довели існування в Сибіру коней леопардової масті


Вчені довели існування в Сибіру коней леопардової масті
Вчені довели існування в Сибіру коней леопардової масті

Команда вчених з Великобританії, Німеччини, Росії, Іспанії, Мексики та США довела, що 35 тисяч років тому просторами Сибіру гасали коні леопардового окрасу.

Про це йдеться у статті, опублікованій в журналі Національної академії наук США.

Тривалий час вважалось, що зображення плямистих коней, леопардової масті, які дослідники знаходили в печерах доби палеоліту, були фантазією прадавніх людей, а не реалістичним зображенням тогочасних тварин.

Вчені дослідили ДНК скам’янілих решток більш ніж 30-ти доісторичних коней, які жили в Сибіру та Європі більше 35 тисяч років тому. Дослідники знайшли у викопних ДНК гени, що містять мутації відповідальні за плямисті хутра сучасних коней.

Попередні дослідження диких прадавніх коней дали вченим привід припускати, що коні доби Палеоліту мали всього дві масті чорну та коричневу.

Взагалі вважається, що люди вперше зіткнулися із конями близько 50 тисяч років тому. Водночас, сучасні археологічні знахідки датовані пізньою Залізною добою свідчать, що на території сучасної Саудівської Аравії ще 9 тисяч років тому існувала культура, яка використовувала свійських коней.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG