Спеціальні потреби

МВФ: обсяг захованих в офшорах коштів дорівнює 8% світового ВВП


Якщо зменшити корупцію в світі на третину, уряди отримають 1 трильйон доларів. Такою оцінкою поділився в.о. голови МВФ Девід Ліптон в статті присвяченій темному боку світової економіки. 7 трильйонів доларів приватних статків, що дорівнює 8 відсотків світового ВВП, заховано в офшорах, і велика частина цих коштів - надходження від злочинної діяльності, пише Ліптон.

Корупція шкодить економічному розвиткові, наголошує посадовець. Він відзначає, що серед країн з низьким доходом, частина бюджету, що йде на освіту та охорону здоров'я – на третину менше там, де більше корупція. Відповідно, ефективність державних соціальних витрат в таких країнах зменшується.

Новими викликами для правоохоронців та урядів в сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму стали зловживання в сфері криптовалют, цифрових фінансових технологій та кіберзлочинність. Ліптон наводить приклад так званої "темної мережі", де відбувається торгівля вкраденими документами посвідчення особи, зброєю та наркотиками.

В МВФ наголосили, що ефективним методом боротьби проти відмивання коштів та фінансування тероризму є неухильне впровадження відповідної економічної політики та дотримання верховенства права і закликали країни до постійної та копіткої роботи з покращення управління економікою.

Дивіться також: ​Як не втратити військову допомогу США - Валерій Чалий. Відео

Як не втратити військову допомогу США - Валерій Чалий. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG