Спеціальні потреби

Нова сесія Верховного cуду США може стати історичною


Нова сесія Верховного cуду США може стати історичною

У понеділок 3-го жовтня почалася нова сесія Верховного суду США, в ході якої буде розглянуто ряд спірних питань, які зачіпають повноваження федеральної влади, в тому числі у сферах охорони здоров'я, імміграційної реформи і позитивної дискримінації.

У найближчі тижні і місяці дев'яти суддям належить вирішити, чи не суперечить Конституції проведена президентом Обамою реформа охорони здоров'я, що стала ключовим моментом його внутрішньої політики. Новий закон, який поки що повністю не вступив в силу та проблема імміграції є особливо гарячими темами в американському суспільстві напередодні президентських і парламентських виборів 2012-го року.

Крім того, Верховний суд у черговий раз розгляне питання про проведення судових дебатів з проблеми позитивної дискримінації при прийомі в коледжі і вирішить, чи може керівництво навчальних закладів використовувати квоти при відборі студентів.

Члени Верховного суду також обговорять питання щодо імміграційних законів штату Арізона і деяких інших штатів. Раніше нижчі судові інстанції заблокували деякі положення цих законів. Рішення Верховного суду вплине також на майбутні зміни імміграційної політики.

«Ці питання дуже важкі. Кожний раз, коли ти просишь Верховний суд переглянути закон, прийнятий Конгресом, для них це дуже важко зробити», – каже Мігель Естрада, який представляв кілька справ у Верховному суді в якості чиновника Міністерства юстиції в 90-их роках.

Сесія Верховного суду триває 9 місяців, і рішення по розглянутих справах, як правило, виносяться до червня. Проте судді можуть відмовитися розглядати деякі з представлених справ.

На даний момент до складу Верховного суду входять п'ять переважно консервативних і четверо переважно ліберальних суддів. Всі вони займають свою посаду довічно.

Відео - найголовніше

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
XS
SM
MD
LG