Спеціальні потреби

Винахідник суперклею помер у 94-річному віці


Геррі Кувер
Геррі Кувер

Цими днями у США помер відомий дослідник Геррі Кувер. Власне, його ім’я мало кому відоме, але річ, яку він винайшов, лежить у шухляді ледь не в кожній американській оселі. Кувер став винахідником суперклею, який змінив багато речей у цьому світі.

Винахід речовини, що зробила Геррі Кувера дуже відомим, був чистою випадковістю. Гері Кувер зазначав, що на саме відкриття знадобився один день. Але цьому передували 10 років важкої праці.

У час Другої світової війни Кувер працював дослідником хіміком у компанії «Істман Кодак». Саме тоді він зауважив, що один з матеріалів, з якими він експериментував, міцно склеював все докупи. На перший погляд, здавалося б, недолік, Кувер швидко перетворив у здобуток. Саме це і зробило Кувера одним з найбільших винахідників Америки.

Суперклей можна було застосовувати у багатьох сферах. Втім, найбільше Кувер пишався тим, що цим клеєм користувалися медики на війні у В’єтнамі, швидко склеюючи ним рани солдатів.

У 2009-му президент США Барак Обама нагородив Геррі Кувера Національною медаллю в галузі технологій.

Цікаво, що на своєму відкритті Кувер так і не заробив багато грошей. Клей став комерційно прибутковим лише після того, як вигас термін дії патенту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG