Спеціальні потреби

Салліван: Досягти повного консенсусу щодо заяви по Україні на саміті G20 складно через Росію


Найбідніші країни планети несуть тягар війни Росії, говорить радник з питань національної безпеки президента США Джейк Салліван. Фото: AP
Найбідніші країни планети несуть тягар війни Росії, говорить радник з питань національної безпеки президента США Джейк Салліван. Фото: AP

Через присутність Росії за столом переговорів на саміті G20, країнам буде важко досягти абсолютного консенсусу у формуванні спільної заяви стосовно України. На цьому наголосив радник з питань національної безпеки президента США Джейк Салліван на брифінгу у Білому домі у вівторок, 5 вересня.

При цьому він наголосив, що США та партнери чітко відстоюють погляд на цю війну, як на незаконну російську агресію, але донесення розуміння цього до інших країн у світі є результатом значних дипломатичних зусиль.

“Той факт, що більшість членів Генеральної Асамблеї ООН продовжують дотримуватись позиції, що війна Росії є незаконною та порушує Статут ООН і що ця війна повинна закінчитися на умовах, які відповідають Статуту ООН – це результат місяців жорсткої дипломатії Сполучених Штатів і наших партнерів, і він продовжує відображати міжнародні настрої щодо цього питання”, – підкреслив Салліван.

Він [Джо Байден, - ред] продовжуватиме наголошувати, що Сполучені Штати підтримуватимуть Україну стільки, скільки потрібно, щоб ці принципи були втілені в життя
Джейк Салліван

Радник з питань національної безпеки президента США також наголосив, що незаконна війна Росії проти України має руйнівні соціальні та економічні наслідки для усього світу.

“Найбідніші країни планети несуть основний тягар”, –наголосив Салліван і додав, що президент США на саміті закликатиме до справедливого та міцного миру, заснованого на повазі до міжнародного права, принципів Статуту ООН, принципів територіальної цілісності та суверенітету.

“Він [Джо Байден, - ред] продовжуватиме наголошувати, що Сполучені Штати підтримуватимуть Україну стільки, скільки потрібно, щоб ці принципи були втілені в життя”, – сказав Салліван.

Білий дім розраховує на підтримку допомоги для України у Конгресі

Він заявив, що адміністрація США провела конструктивні розмови на двопартійній основі в обох палатах Конгресу і висловив впевненість у новому фінансуванні підтримки для України.

“Не буду говорити про запевнення, але були конструктивні розмови. Вони були позитивні і суттєві. Ми очікуємо, що зможемо досягти надання пакетів допомоги, які дозволять Україні отримати те, що їй потрібно”, – зауважив радник з питань національної безпеки президента США.

Коментуючи питання журналістів про можливі поставки зброї для Росії з Північної Кореї, Салліван наголосив, що Росії доводиться звертатися до такої країни, як Північна Корея, щоб зміцнити свою обороноздатність у війні, яка, як очікувала сама Росія, триватиме близько тижня.

Дивіться також: Мешканець Стамбула відстежує, як росіяни перевозять крадене в Україні зерно. Відео

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG