Спеціальні потреби

Держдеп привітав просування судової реформи у Верховній Раді


Державний департамент привітав судову реформу в Україні "за потужної підтримки президента України". "Ми сподіваємось, що ці зміни допоможуть посилити інституції України, просунути прозорість і привести до кращого майбутнього для всіх українців", - написав у Twitter речник Держдепу Нед Прайс.

Раніше ухвалення законопроєктів 5068 і 3711-д привітало посольство США в Україні: "Ці закони допоможуть прокласти шлях до відновлення судової системи, що базується на принципах доброчесності й професійності. і готові підтримувати партнерів задля успішного впровадження цих законів, які відроджують довіру громадян й інвесторів до судочинства".

20 липня Верховна Рада на прохання президента Володимира Зеленського проведе позачергове засідання, розповів Радіо Свобода голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

"Будуть розглядатися виключно проєкти постанов про скасування рішень щодо голосування Верховної Ради щодо судової реформи – це законопроєкти 3711-д", а також постанови щодо законопроєкту 3822 "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності".

Раніше Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт №5068 про реформу Вищої ради правосуддя, який передбачає перевірку на доброчесність членів ВРП, а також змінює порядок притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Документ забезпечує перезавантаження ВРП за участю міжнародних експертів, які матимуть вирішальний голос. До цього раніше закликали міжнародні партнери та Венеційська комісія.

Дивіться також: ​Світлана Тихановська у США: "Це велике досягнення – бути тут і мати підтримку з боку США".

XS
SM
MD
LG