Спеціальні потреби

США, Норвегія і Британія занепокоєні з приводу ситуації в Судані


Спірний суданський регіон Абієй
Спірний суданський регіон Абієй

Державний секретар США Гілларі Клінтон і високопоставлені дипломати з Норвегії і Великобританії висловили «серйозне занепокоєння» з приводу припинення переговорів між Північним і Південним Суданом.

У вівторок Державний департамент оприлюднив спільну заяву держсекретаря Клінтон, міністра закордонних справ Норвегії Йонаса Стора і британського міністра закордонних справ Вільяма Гейґа.

Дипломати заявили, що надзвичайно важливо, щоб обидві сторони втримували діалог, який Південний Судан припинив у неділю, звинувачуючи Хартум у плануванні усунення від влади уряд Південного Судану і вбивства його населення. Північ відкинула ці звинувачення.

Дипломати також закликали лідерів обох частин Судану «стримати збройні групи», які перебувають під їх впливом, в південному регіоні Абієй, що розташований на кордоні між Північним і Південним Суданом.

Дипломати також заявили, що обидва уряди виявили бажання продовжувати мирні відносини і взаємну співпрацю та що вони повинні зобов’язатися до запровадження в життя мирної угоди з 2005 року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG