Спеціальні потреби

Продовжується напруження у відносинах між Суданом і Південним Суданом


Переговори про пом’якшення напруження між Суданом і Південним Суданом продовжуються другий день. У вівторок вони закінчилися вигуками.

Наш кореспондент, який перебуває у столиці Ефіопії Аддис-Абебі, де відбуваються розмови, повідомляє, що вони увійшли у делікатний етап, коли обидві сторони намагаються врегулювати існуючі суперечки щодо нафти, кордонів і громадянства.

Розмови про статус південних суданців, які проживають на півночі, перетворилися у вівторок у взаємні вигуки. Один з учасників переговорів сказав, що зокрема на цих переговорах буде зроблено перерву, хоча обидві сторони продовжуватимуть дискусії в справі суперечок про нафту і кордони.

Південний Судан звинуватив Судан у тому, що він вимагає надто високих оплат за використання трубопроводів, які йдуть на північний схід до узбережжя Червоного моря.

У середу міністр нафтопромисловості Південного Судану заявив, що Південний Судан, який не має доступу до моря, бере до уваги можливість побудови тимчасового нафтопроводу уздовж річки Ніл до столиці країни – Джуби, а опісля перевезення нафти вантажними машинами до Кенії або Джибуті.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG