Спеціальні потреби

Суданські повстанці об’єднуються, щоб усунути від влади аль-Башира


Президент Судану Омар аль-Башир
Президент Судану Омар аль-Башир

Чотири провідні угруповання суданських повстанців створили альянс з метою усунення від влади уряд президента Омара аль-Башира. Чотири угруповання, три з регіону Дарфур і одне, яке базоване у двох інших штатах країни – називають себе Суданський революційний фронт.

Нове угруповання заявило, що воно вирішило усунути від влади очолений аль-Баширом Національний конгрес Судану шляхом «спільних політичних зусилль і збройної боротьби».

У заяві СРФ сказано, що уряд аль-Башира дедалі слабкіший і незабаром завалиться всередині, як інші корумповані режими в Африці.

Суданський уряд веде боротьбу в Дарфурі від 2003 року. Сутички з повстанцями у штатах Блакитний Ніл і Південний Кордофан розпочалися цього року.

Башир та його союзники звинувачують Південний Судан, який у липні проголосив незалежність, у підтримці повстанців, але Південний Судан відкидає це звинувачення.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG