Спеціальні потреби

Міжнародний кримінальний суд хоче арештувати суданського міністра


Табір біженців у Дарфурі
Табір біженців у Дарфурі

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс Морено-Окампо доручив видати ордер на арешт міністра оборони Судану з приводу вчинених ним ймовірних воєнних злочинів у Дарфурі.

Морено-Окампо заявив у п’ятницю, що Абдель Рахім Мохамед Гуссейн допомагав у плануванні атак на села в Дарфурі від серпня 2003 до березня 2004 року.

У заяві сказано, що атаки відбувалися за таким зразком: села було оточено, тоді суданські військово-повітряні сили піддавали їх бомбардуванню, після чого на них наступали бойовики збройного формування Джанджавід, які вбивали і ґвалтували селян.

Тепер колегія суддів з базованого в Гаазі суду мусить вивчити докази і вирішити, чи видати ордер на арешт суданського міністра. У той час Абдель Рахім Мохамед Гуссейн був міністром внутрішніх справ Судану.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG