Спеціальні потреби

Судан просить КНР втрутитись у суперечку з Південним Суданом


Зустріч у Пекіні віце-президента КНР з міністром закордонних справ Судану
Зустріч у Пекіні віце-президента КНР з міністром закордонних справ Судану

Судан звернувся з проханням до Китаю, щоб той допоміг у врегулюванні довгої суперечки щодо прибутків з експорту нафти з новим незалежним Південним Суданом. Тимчасом Південний Судан каже, що шукає альтернативних джерел прибутків.

Після зустрічей у вівторок у Пекіні міністр закордонних справ Судану Алі Ахмед Карті заявив, що Судан матиме наради з іншими партнерами в час, коли намагається врегулювати суперечку.

Південний Судан припинив видобування нафти у січні після того, як звинуватив Судан у крадіжці нафти на суму у понад 800 мільйонів доларів, яку було транспортовано через територію Судану.

Хартумський уряд заявив, що він конфіскував нафту тому, що Південний Судан не вніс узгодженої оплати за використання нафтопроводу та експортних установок.

Заступник міністра фінансів Південного Судану заявив, що країна має досить резервів іноземної валюти на один рік, але додав, що припинення експорту нафти змусило уряд скоротити витрати і шукати нових джерел фінансових прибутків.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG