Спеціальні потреби

Як студенти до Табачника ходили


Відставки міністра Дмитра Табачника та його першого заступника Євгена Сулими вимагають студенти київських вишів. Сьогодні (в середу) вони пікетували Міністерство освіти і науки, щоб передати очільнику відомства петицію про припинення репресій проти тих, хто ходить на Майдан. У Міністерстві існування репресій заперечують.

«Студентський страйк! Студентський страйк!»

Київські студенти оголосили «Іду на ви» міністру Табачнику. Протестне ралі зібрало з півтисячі представників різних вишів, головно Національного університету імені Шевченка. Причина – репресії, яким, як кажуть студенти, піддаються ті, хто бере участь у масових акціях протесту.

Міносвіти начебто вимагає від ректорів надавати списки таких активістів, а розпорядження буцімто спущене з прокуратури.

«Наша головна вимога, а їх три, припинити репресії, намагання зібрати списки, інформацію про студентів, які виходили на Майдан і протестували».

«Збираються наче робити списки, хто ходить, і потім невідомо що буде – чи виключать з університету, чи позбавлять стипендії, в кого вона є».

«Я думаю, що це лише були провокації, щоб нас відлякати від участі в мітингах, в страйках».

«Ну як можна зараз сидіти на парах. Є таке поняття, як студентська солідарність. Ми вийшли сюди, щоб відстоювати свої права... тих студентів, таких, як і ми, яких нещадно побили на Майдані».

Студенти вимагають також відставки заступника міністра Євгена Сулими, який буцімто особисто вимагав таких списків від ректорів, та самого міністра освіти і науки Дмитра Табачника. З тим і вирушили пішою колоною до міністерства.

Там студентам явно не раді. На воротах – замок, усередині – два загони «Беркуту». І хоч протестувальники запевняли – мають суто мирні наміри і хочуть передати звернення міністру, всередину їх не пустили. Навіть депутатам довелося прориватися на подвір’я міністерства.

«Табачник, ми прийшли! Відкрийте ворота! Відкрийте ворота!»

Є таке поняття, як студентська солідарність. Ми вийшли сюди, щоб відстоювати свої права... тих студентів, таких, як і ми, яких нещадно побили на Майдані.
Розмова довго тривала через паркан. І ось нарешті дозволили пройти – представникам студентської координаційної ради і пресі. Студенти вимагають, щоб міністр видав офіційний документ про заборону утисків у зв’язку з участю в протестних акціях.

У відповідь – заперечення. Мовляв, предмета розмови не існує.

Євген Сулима, перший заступник міністра освіти і науки, сказав:

«Я хочу заявити офіційно, що на сьогоднішній день жодного такого випадку немає, несанкціонованих репресій, як ви кажете, і утисків

А поки тривають переговори, студенти на вулиці не витримують – підважують ворота на петлях і таки заходять у двір.

Перший заступник міністра освіти і науки Євген Сулима виходить до них – щоб повторити:

«Репресій і тиску на студентів немає».

Заручившись, зрештою, обіцянкою урядовця не чинити утисків, студенти розходяться та обіцяють повернутись, якщо обіцянка не буде виконана.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG