Спеціальні потреби

На саміті НАТО обговорять багаторічну програму для переходу України на стандарти Альянсу - Столтенберг


Архівне фото: Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг
Архівне фото: Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг

Під час дводенного саміту міністри закордонних справ країн НАТО можуть погодити початок розроблення багаторічної програми для України. Такі очікування озвучив генсек Альянсу Єнс Столтенберг, підкресливши єдність між союзниками "у своїй рішучості продовжувати курс допомоги України скільки знадобиться".

"Союзники надали 65 мільярдів євро військової допомоги. І я вітаю, що в Україну почали надходити сучасні бойові танки та інша бронетехніка. Це може реально змінити ситуацію на передовій і дозволить українським силам звільнити більше території, - сказав Столтенберг. - Ми обговоримо, як ми можемо посилити нашу підтримку, в тому числі шляхом продовження зміцнення збройних сил України і підтримання їхнього переходу від обладнання та доктрини радянських часів до [стандартів] НАТО".

Генсек НАТО також нагадав про завтрашню зустріч групи Україна-НАТО за участі міністра закордонних справ Дмитра Кулеби і додав: "Ми не знаємо, коли ця війна закінчиться, але коли це станеться, нам потрібно буде вжити заходів, щоб Україна могла стримувати майбутню агресію й історія не повторилась".

Також Столтенберг повідомив, що у саміті вперше візьме участь найновіший учасник Альянсу - Фінляндія: "Минулого року країни Альянсу прийняли історичне рішення запросити Фінляндію та Швецію приєднатись до НАТО. Відтоді ми спостерігаємо найшвидший процес ратифікації в сучасній історії НАТО, і всі члени Альянсу погоджуються, що приєднання Швеції має бути завершено швидко". Очікується, що Фінляндія офіційно стане учасницею НАТО у вівторок.

Раніше Голос Америки повідомляв, що Столтенберг заявив, що між Альянсом і Росією змістовна розмова неможлива, коли вона здійснює агресію проти України. За його Столтенберга, країни-учасниці Альянсу "багато років працювали над змістовним діалогом з Росією", але "Росія відійшла від цієї мети".

"Ми використовували всі зусилля, щоб спробувати запобігти вторгненню в Україну, - додав Столтенберг. - Але після вторгнення цей [діалог] не має сенсу. Ми не можемо вести жодного змістовного діалогу з країною, яка несе відповідальність за незаконну агресію проти сусідньої України".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG