Спеціальні потреби

Заява Державного департаменту США з приводу подій в Україні


ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ США

Офіс прес-секретаря 22 січня 2014

ЗАЯВА ЗАСТУПНИКА ПРЕС-СЕКРЕТАРЯ MARIE HARF

Повідомлено про смертні випадки під час вуличних сутичок в Україні.

Сполучені Штати рішуче засуджують зростання насильства на вулицях Києва, що призвело до людських жертв і смерті двох демонстрантів. Ми закликаємо всі сторони негайно розрядити ситуацію і утриматися від насильства. Збільшення напруженості в Україні є прямим наслідком відмови українського уряду встановити реальний діалог та прийняття 16 січня антидемократичного законодавства. Однак агресивні дії членів вкрай правої групи "Правий сектор" не є прийнятними і розпалюють ситуацію на вулицях та підривають зусилля мирних демонстрантів. Ми також засуджуємо насильство з боку неофіційних груп, відомих як «тітушки».

Ми також засуджуємо цілеспрямовані атаки проти журналістів і мирних демонстрантів, у тому числі затримання. Рух Майдан був визначений в дусі ненасильства, що ми рішуче підтримуємо. Ми закликаємо уряд України вжити заходів, які представляють найкращий шлях вперед для України, в тому числі скасування антидемократичного законодавства і початок національного діалогу з політичною опозицією. Сполучені Штати вже відкликали візи декількох людей, відповідальних за насильство, і будуть продовжувати розглядати додаткові кроки у відповідь на застосування насильства з боку будь-яких учасників.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG