Спеціальні потреби

Держдеп: "Референдуми" у східній Україні незаконні


Слов'янськ
Слов'янськ
Сполучені Штати вважають, що референдуми 11 травня, що проводяться в окремих місцевостях Східної України озброєними групами сепаратистів, є незаконними. Таку заяву зробив Державний департамент США.

На думку Держдепу, референдуми є спробою спровокувати подальший розкол та безлад, а також є порушеннями міжнародного права та територіальної цілісності України. США, заявили у Держдепі, ніколи не визнають його результатів.

Також у заяві висловлюється сум з приводу нездатністю чи небажанням російського уряду використати свій вплив на проросійські елементи, аби зупинити підготовку до проведення референдумів. У Вашингтоні нагадали, що президент Росії Володимир Путін 7 травня висловив пропозицію, що референдуми мають бути відкладені, а також заявив, що російські війська будуть відведені від кордонів з Україною.
Після "референдумів" ЄС може запровадити нові санкції
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

У США не побачили відведення військ від кордонів, а натомість звернули увагу на те, що соціальні медіа та новинні канали, що підтримуються Кремлем, закликають мешканців Східної України голосувати та навіть надають інструкції, як знайти дільниці для голосування в Москві.

Державні російські медіа, говорять у Вашингтоні, продовжують підтримувати проведення референдумів, не згадуючи пропозицію Путіна про їхнє відтермінування.

Натомість, вважає Державний департамент, увага міжнародної громадськості має зосередитися на підтримці українського уряду в проведенні президентських виборів 25 травня. У заяві схвально відмічається підготовка до цих виборів та робиться прогноз щодо відповідності голосування міжнародним стандартам. Будь-яка спроба завадити процесу законного волевиявлення, говорять у Вашингтоні, буде розглядатися як спроба відмовити українцям у праві вільно висловити свої політичні уподобання.

Державний департамент нагадує про спільну заяву президента Барака Обами та канцлера Німеччини Анґели Меркель про введення додаткових санкцій проти Росії у разі, якщо Москва продовжувати розхитувати Східну Україну та заважатиме проведенню виборів 25 травня, та закликає російський уряд дотримуватися взятих на себе в Женеві зобов’язань та обіцянок, даних Володимиром Путіним у заяві 7 травня.

Дивіться також : Федеральний устрій не гарантує нікому добробуту - коментар юриста
Федеральний устрій не гарантує нікому добробуту - коментар юриста
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00
XS
SM
MD
LG