Спеціальні потреби

Ракета SpaceX вибухнула через чотири хвилини після старту. Маск заявив про успіх випробування "святого Грааля" космічних технологій


Космічний корабель SpaceX наступного покоління Starship на ракеті Super Heavy стартує зі стартового майданчика компанії Бока-Чіка під час випробувального польоту без екіпажу поблизу Браунсвіля, Техас, США, 20 квітня 2023, фото з відео. SpaceX/Reuters
Космічний корабель SpaceX наступного покоління Starship на ракеті Super Heavy стартує зі стартового майданчика компанії Бока-Чіка під час випробувального польоту без екіпажу поблизу Браунсвіля, Техас, США, 20 квітня 2023, фото з відео. SpaceX/Reuters

Випробування космічного корабля Starship закінчились на четвертій хвилині польоту вибухом. Однак у компанії SpaceX заявляють про успіх тестового запуску, що допоможе інженерам "підвищити надійність Starship, оскільки SpaceX прагне зробити життя мультипланетним".

"Вітаю команду SpaceX із захоплюючим тестовим запуском Starship! Дізнались чимало для наступного тестового запуску через кілька місяців", - твітував мільярдер Ілон Маск, власник SpaceX та Twitter.

Двоступенева надважка ракета нового покоління Starship, висотою у понад 120 метрів, здійснила успішний старт із майданчика Бока-Чіка у Техасі, мала здійснити півторагодинний випробувальний політ. Однак менш ніж за чотири хвилини після старту перший ступінь Super Heavy не зміг відділитись від другого, через що ракета почала обертатись, а потім - вибухнула.

Попри вибух ракети під час відеотрансляції з центру керування польотами було чутно гучні оплески й привітання з боку команди SpaceX.

Білл Нельсон, керівник національної космічної агенції США NASA привітав SpaceX із запуском. "Кожне велике досягнення протягом історії вимагало певного рівня прорахованого ризику, тому що великий ризик приносить велику винагороду. З нетерпінням чекаю всього, що дізнається SpaceX, наступного льотного випробування - й подальшого", - написав Нельсон у Twitter.

Оглядачі космічної галузі очікують на офіційну інформацію щодо причин вибуху ракети від SpaceX, а тим часом зауважують, що хоча очевидних ознак будь-яких серйозних пошкоджень стартового майданчика чи пов’язаних з ним об’єктів не було, камери зафіксували пожежу в периметрі майданчика. Тому припускають, що, "ймовірно, три з 33 двигунів не працювали при старті" і "з візуальних спостережень здається, що політ мав проблеми з самого початку".

Але експерти зауважили, що "навіть у цьому випадку це все одно є найпотужнішим запуском в історії космічних польотів".

Сам Ілон Маск Starship називав "святим Граалем" космічних технологій, що за його задумом у майбутньому доставить людей на Марс і дозволить людям стати багатопланетним видом. У короткостроковій перспективі його остаточний успіх розширить домінування SpaceX у бізнесі глобальних космічних польотів, пише The New York Times.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG