Спеціальні потреби

США назвав терористичним російський ультраправий рух, що набирав бойовиків на Донбасі


США внесли у список терористичних організацій ультранаціоналістичний "Російський імперський рух" ("Русское имперское движение"), а трьох його лідерів визнало "терористами" – це Станіслав Воробйов, Денис Гарієв і Микола Трущалов. Про це повідомив Державний департамент США.

Хоча "Російський імперський рух" не вважається спонсорованим Кремлем, він відкрито набирав бійців для поповнення лав підтримуваних Росією бойовиків, які борються проти Збройних сил України на Донбасі.

"Російський імперський рух"... відкрито набирав бійців для поповнення лав підтримуваних Росією бойовиків, які борються проти ЗСУ на Донбасі

Координатор держдепу США з питань боротьби із тероризмом Нейтан Сейлз 6 квітня назвав цей крок "безпрецедентним" і заявив, що в угруповання "безневинна кров на руках".

У держдепартаменті вказують, що рух, який позиціонує себе як "російську православну національно-патріотичну і монархічну організацію", прагне відновити самодержавну монархію в Росії і оголосити її моноетнічною державою, класифікуючи як "російський народ" росіян, українців і білорусів.

Це перший випадок, коли до переліку потрапила організація, яка сповідує ідею зверхності білої раси. Включення до списку передбачає заборону на надання організації та її представникам будь-якої матеріальної допомоги, замороження активів у США та заборону на в'їзд до Сполучених Штатів.

За даними Сейлза, "Російський імперський рух" має свої відділення в Санкт-Петербурзі, Москві та Нижньому Новгороді, а його військове крило, "Імперський легіон", проводить навчання з рукопашного бою, бойових мистецтв та проводить іншу бойову підготовку.

Включення до списку передбачає заборону на надання організації матеріальної допомоги, замороження активів та заборону на в'їзд до США

"У серпні 2016 року двоє підданих Швеції їздили в Санкт-Петербург і пройшли 11-денну напіввоєнізовану підготовку, надану "Російським імперським рухом". Через кілька місяців ці чоловіки і ще одна людина здійснили серію терористичних атак в шведському місті Гетеборг. У листопаді 2016 року ці фірми підірвали бомбу поруч із кафе", – сказав Сейлз і додав, що пізніше ці особи заклади бомбу у таборі для розміщення біженців.

Нападники були пізніше затримані силовиками у Швеції. Прокурор, який займався їхньою справою, за словами Сейлза, звинуватив "Російський імперський рух" у тому, що він радикалізував цих осіб і провів із ними тренінг, який і дозволив здійснити атаки.

У вересні президент США Дональд Трамп підписав указ, який розширив санкції на боротьбу з тероризмом, дозволивши застосовувати визначення тероризму до груп, які проводять навчання бійців, що здійснюють дії терористичного характеру. Це означає, що тепер Міністерство фінансів США може занести в чорний список таку організацію і заблокувати її майно або активи у США.

Дивіться також: Як волонтерка Люба Шипович допомагає Україні боротися з коронавірусом. Відео

Як волонтерка Люба Шипович допомагає Україні боротися з коронавірусом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG