Спеціальні потреби

Росія навряд чи здатна на значний наступ цьогоріч незалежно від результатів контрнаступу ЗСУ - розвідка США


Директорка національної розвідки США Авріл Гейнс під час слухань щодо світових загроз перед комітетом з питань озброєння Сенату США, 4 травня 2023. REUTERS/Kevin Lamarque
Директорка національної розвідки США Авріл Гейнс під час слухань щодо світових загроз перед комітетом з питань озброєння Сенату США, 4 травня 2023. REUTERS/Kevin Lamarque

Росія ймовірно не зможе провести "значну наступальну операцію цього року" через брак боєприпасів і живої сили - незалежно від того, чи буде український контрнаступ успішним. Про це директорка національної розвідки Авріл Гейнс заявила в четвер під час слухань щодо світових загроз, які відбулись в Комітеті з питань озброєння Сенату США.

"Насправді, якщо Росія не розпочне обов’язкову мобілізацію та не забезпечить суттєві постачання боєприпасів третіми сторонами, окрім теперішніх постачань з Ірану та інших країн, їй буде дедалі складніше підтримувати навіть скромні наступальні операції", - цитує CNN керівницю розвідки.

За її оцінкою, Путін, "ймовірно", зменшив свої теперішні амбіції в Україні, щоб вважати перемогою "консолідацію контролю над окупованою територією на сході та півдні України та гарантувати, що Україна ніколи не увійде в НАТО".

При цьому Гейнс вважає, що малоймовірно, що Росія буде готова домовлятись про певне перемир'я цього року, якщо політичні чинники "не змінять думку" президента Путіна. За її оцінкою, Росія також навряд чи готова використати ядерну зброю, навіть в умовах значних втрат у війні в Україні.

Раніше координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі відкинув звинувачення Кремля про те, що США буцімто стоять за атакою дрона в Москві: "Можу запевнити вас, що в цьому немає участі Сполучених Штатів. Щоб це не було, ми до того не причетні".

Президент України Володимир Зеленський також відкинув закиди Кремля: "Ми не атакували ні Путіна, ні Москву, ми воюємо на своїй території". У Києві вважають, що такими заявами Росія готує виправдання для потенційних "терористичних актів". У Європі також висловили занепокоєння, що Москва може використати інцидент для ескалації війни.

Говорячи про інші загрози для інтересів США та світу, директорка американської розвідки зауважила, що за її оцінками конфлікт між суданськими військовими та Силами швидкої підтримки, "ймовірно, затягнеться", "оскільки обидві сторони вірять, що вони можуть перемогти на полі бою, і не мають стимулів сідати за стіл переговорів".

Гейнс також повідомила, що Росія і Китай можуть спробувати скористатися будь-яким борговим дефолтом США, щоб проштовхнути наративи про нездатність Америки функціонувати як демократична держава.

У статті використано матеріали Reuters

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG