Спеціальні потреби

США планують направити постійного юридичного радника, який займатиметься справами воєнних злочинів - генпрокурор США


Генеральний прокурор США Меррік Б. Гарланд під час зустрічі з генеральним прокурором України Андрієм Костіним в Міністерстві юстиції у Вашингтоні, 17 квітня 2023 року. REUTERS/Amanda Andrade-Rhoades.
Генеральний прокурор США Меррік Б. Гарланд під час зустрічі з генеральним прокурором України Андрієм Костіним в Міністерстві юстиції у Вашингтоні, 17 квітня 2023 року. REUTERS/Amanda Andrade-Rhoades.

Міністерство юстиції США планує цього літа направити до посольства США в Києві постійного юридичного радника, який працюватиме з українськими партнерами з низки складних юридичних питань. Про це йдеться в заяві генерального прокурора США Мерріка Гарланда за підсумками зустрічі з генеральним прокурором України Андрієм Костіним у Вашингтоні, 17 квітня, на якій обговорювали відповідальність за російські воєнні злочини.

Крім того, за словами генпрокурора Гарланда, міністерство юстиції США призначить досвідченого прокурора до Міжнародного центру з переслідування злочинів агресії проти України, який діє на базі Спільної слідчої групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів в Україні (JIT). “Прокурор базуватиметься в Гаазі в Євроюсті (Агенції Європейського Союзу зі співпраці у сфері кримінальної юстиції) і надасть доступ до значних ресурсів міністерства , які ми залучили у відповідь на цю кризу”, - йдеться в заяві генпрокурора США.

Гарланд додав, що американські прокурори, які працюють із групою Міністерства юстиції США з розслідування воєнних злочинів, продовжують тісно взаємодіяти з колегами Офісу генерального прокурора України для розслідування конкретних злочинів, скоєних російськими військами, включно з незаконними нападами на цивільних осіб.

"Наші українські колеги допомагають нам у розслідуванні потенційних воєнних злочинів, якими займається Група з відповідальності за воєнні злочини, щодо яких Сполучені Штати мають кримінальну юрисдикцію. До них належать злочини, внаслідок яких американські громадяни постраждали або були вбиті", - зазначив генпрокурор Гарланд.

Він додав, що Конгрес нещодавно розширив повноваження Міністерства юстиції щодо судового переслідування ймовірних воєнних злочинців у Сполучених Штатах. "Це означає, що в наступні роки і десятиліття російські воєнні злочинці, які ступили в нашу країну, повинні очікувати, що вони опиняться перед судами США", - заявив генпрокурор США.

Також Гарланд повідомив, що оперативна група Міністерства юстиції США KleptoCapture "продовжує проводити судові розслідування та конфісковувати підсанкційних пособників Кремля та російської армії".

" Ми застосовуємо нові повноваження, надані Конгресом, щоб передавати певні активи, які ми конфіскували в російських олігархів, для використання у відбудові України", - наголосив Гарланд.

Він зауважив, що США зроблять усе можливе, щоб допомогти Україні досягти справедливості: "Ми будемо працювати стільки, скільки потрібно, щоб притягнути до відповідальності за законом тих, хто несе відповідальність за жорстокі злочини російського режиму".

Дивіться також:

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG