Спеціальні потреби

14-річна американка перемогла у національному конкурсі з правопису


Фіналістка конкурсу - Суканья Рой
Фіналістка конкурсу - Суканья Рой

Найпрестижніший національний конкурс з правопису у Сполучених Штатах серед школярів коронував свого чергового чемпіона. Переможницею стала Суканья Рой з Пенсильванії, яка за три години, змагаючись з тринадцятьма іншими фіналістами, не зробила жодної помилки. Конкурс називається «Spelling Bee», що у дослівному перекладі означає «Грамотна бджілка».

14-річна школярка з Пенсильванії Суканья Рой перемогла 274 інших учасників змагань, віком від 8 до 15 років, які приїхали до передмістя Вашингтона, зі всіх американських штатів та Канади. Суканья вже втретє потрапляє до національного фіналу конкурсу, але виграла його – вперше.

Національні змагання з правопису вперше були проведенні у 1925-му році. Це – найстаріша освітня програма, спонсорована виключно неурядовими організаціями на приватними фондами. Учасниками змагання можуть бути школярі, яким ще не виповнилося 15 років. Щоб потрапити на фінальний раунд, учасникам потрібно перемогти регіональні змагання у своїх штатах.

Подія проходить дуже емоційно. Як правило, підтримати молодих грамотіїв приїжджають цілими родинами. Затамувавши подих, рідні слідкують за кожним рухом конкурсантів.

Суть змагання полягає у тому, що учасники мають правильно написати чи вимовити по буквах складні слова, які більшість американців навіть і не чули.

Змагання складається з кількох письмових та усних раундів і закінчується лише тоді, поки хтось із останніх двох фіналістів не зробить помилку. У конкурсанта є дві з половиною хвилини на те, щоб правильно написати дане йому слово. За цей час учасник може спитати визначення слова, його альтернативну вимову, до якої частини мови воно належить, з якої мови походить та попросити вжити його в реченні.

Переможець цього найпрестижнішого освітнього конкурсу отримує нагороди та призи на суму у понад 40 тисяч доларів, у тому числі по-життєву передплату на найкращі в країні електронні словники та енциклопедії, і ,звичайно, іменний трофей від організаторів.

XS
SM
MD
LG