Спеціальні потреби

SpaceX відправив на МКС кількадесят маленьких кальмарів, щоб вивчити, як поліпшити здоров'я астронавтів у космосі


На фото: маленький кальмар у лабораторії у Гонолулу
На фото: маленький кальмар у лабораторії у Гонолулу

Кількадесят маленьких кальмарів, вирощених у лабораторії на Гаваях, були відправлені до МКС під час останньої місії SpaceX із доставки вантажів, пише The Guardian.

Завдання експерименту - з'ясувати, як перебування у космосі впливає на кальмарів - унікальних із погляду біології тварин, що живуть у симбіозі із природніми бактеріями, які допомагають регулювати їхній біолюмінесцентний ефект. Науковці сподіваються прослідкувати за зміною симбіозу кальмару із бактеріями за низької чи відсутної гравітаці.

Ці знання використають для кращого розуміння того, як у космосі змінюється стан тіла людини із присутніми на ньому мікробами і, як наслідок, загального стану здоров'я.

"Астронавти проводять багато часу у космосі, у їхній імунній системі порушується регулювання, вона погано функціонує. Імунітет погано розпізнає бактерії, й вони хворіють", - пояснила дослідниця Джеймі Фостер.

Тож розуміння того, що у космосі стається із такими простими організмами, як кальмари, допоможе вирішити цю проблему, сподіваються науковці.

Кальмари, відправлені на МКС, повернуться на Землю у липні. Експеримент - частина програми дослідження про підтримку здоров'я астронавтів під час тривалих космічних подорожей, зокрема, польоту на Марс.

У матеріалі використані джерела: The Guardian.

Дивіться також: Видри в зоопарку Орегона під час спеки прохолоджуються у ванні з льодом

Видри в зоопарку Орегона під час спеки прохолоджуються у ванні з льодом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG