Спеціальні потреби

Шаттл «Атлантіс» вирушив у свій останній політ


The space shuttle Atlantis lifts off from the Kennedy Space Center Friday, July 8, 2011, in Cape Canaveral, Fla. Atlantis is the 135th and final space shuttle launch for NASA. (AP Photo/John Raoux)

Американський човник «Атлантіс» успішно стартував у п’ятницю з космодрому на мисі Канаверал. Це 135-ий – останній політ американських шаттлів, який завершує тридцятирічну космічну програму США.

Космічне агентство НАСА повідомило, що близько мільйона людей спостерігали за цією історичною подією на території флоридського центру польотів ім. Кеннеді.

На борту шаттла чотири астронавти. Їхнє завдання – доставити на Міжнародну космічну станцію продовольство, запчастини та обладнання для наукових досліджень. Остання місія шаттла «Атлантіс» триватиме 12 днів.

Упродовж 30-ти років американські шаттли грали ключову роль у розбудові та забезпеченні функціонування Міжнародної космічної станції.
Після завершенням програми шаттлів Сполучені Штати не матимуть жодного пілотованого космічного корабля багаторазового використання.

XS
SM
MD
LG