Спеціальні потреби

«Саузвест» проводить інспекцію літаків після минулотижневого інциденту


Від постійних перепадів тиску під час злетів і посадок у металевій обшивці літаків утворюються мікроскопічні тріщини, що може призвести до розгерметизації літака в повітрі. Такими є перші висновки слідства, яке вивчає обставини утворення діри діаметром майже 1 метр в салоні пасажирського літака авіакомпанії «Саузвест». Інцидент стався у п’ятницю, на висоті 10 тисяч метрів. І лише злагоджені дії екіпажу літака, які здійснили аварійну посадку, дозволили уникнути аварії і врятувати 118 пасажирів на борту.

У п’ятницю Боїнг 737-300 авікомпанії «Саузвест» здійснював рутинний переліт з міста Фінікс, штату Аризона у Сакраменто в Каліфрнії. На висоті у понад 10 кілометрів, за свідченнями очевидців, дах літака раптом розкрився і у ньому утворився величезний отвір. Рятуючи людей від температури у 40 градусів за цельсієм нижче нуля і критично низького тиску, екіпаж миттєво почав зниження літака. Боїнг здійснив аварійну посадку на військовому аеродромі неподалік. Ніхто з пасажирів серйозно не постраждав. Після кількох днів розслідування, експерти кажуть, що встановили причину аварії. Роберт Самволт з Національного бюро безпеки зазначає, що попереднє обстеження виявило так званий ефект втоми металу вздовж усієї пошкодженої зони.

Експерти кажуть, що від частих перепадів тиску у металі обшивки літака утворюються тріщини, які доводиться постійно ремонтувати. Втім, авіаконсультант Стів Ґен’ярд каже, що проблем у цій частині літака ніхто не очікував:

«Втома металу є проблемою з часів першого літака братів Райт. І очевидно нам треба придумати кращий метод як виявляти ушкодження до того, як літак почне розвалюватись на висоті у 10 кілометрів».

За даними авіакомпанії, пошкоджений Боїнг є відносно новим – 15 років і минулого року пройшов повну інспекцію. Національне бюро безпеки транспорту США заявляє, що не виявило порушень при інспекції. Стів Ґен’ярд каже, що зараз доведеться перевіряти літаки там, де раніше ніколи не перевіряли.

Пошкоджений фрагмент обшивки доставили у Вашингтон для ретельної перевірки. А тим часом авіакомпанія «Саузвест» відмінила усі вильоти літаків Боїнг пошкодженої моделі (737-300) для додаткової інспекції обшивки. На даний момент з 80-ти перевірених літаків, мікротріщини у фюзеляжі були виявлені у трьох.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG