Спеціальні потреби

КНР захищатиме свої інтереси в Південно-Китайському морі


У центрі суперечки є архіпелаг Спратлі
У центрі суперечки є архіпелаг Спратлі

Державні засоби масової інформації Китаю попередили В’єтнам, що Пекін «вдасться до всіх необхідних заходів», включно із збройними діями, для захисту своїх інтересів у Південно-Китайському морі.

Заяву пекінського уряду опубліковано у вівторок у редакційній статті газети Global Times. Це найрішучіше дотепер попередження на адресу В’єтнаму з часу регіонального напруження з приводу конфліктних заяв щодо територій, які, імовірно, багаті на нафтові та газові родовища.

Газета пише, що неспроможність досягнення мирної розв’язки щодо спірних претензій, які зосереджуються на островах Спратлі, може спонукати Пекін застосувати морську поліцію і ВМС, якщо необхідно, для захисту китайських інтересів.

Тимчасом у Вашингтоні американський сенатор Джон Маккейн заявив, що Сполучені Штати мусять допомогти країнам Південно-Східної Азії розбудувати свої ВМС, щоб протистояти «безпідставним» претензіям Китаю у Південно-Китайському морі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG