Спеціальні потреби

ООН відкриває нові транспортні шляхи для доставки допомоги в Сомалі


Табір біженців у Могадишо

Представники Всесвітньої продовольчої програми Організації Об’єднаних Націй (ВПТ ООН) заявили про відкриття нових шляхів для доставки харчів голодуючим в Сомалі. Транспортування продуктів харчування в Сомалі ускладнюється тим, що більшість тих, хто страждає від голоду в цій країні, проживає на територіях, які контролюють ісламістські бойовики.

Виконавчий директор Жозетт Шіран заявила у четвер, що ВПТ ООН відриває нові наземні та повітряні транспортні шляхи у найбільш постраждалих районах. Під час свого виступу в столиці країни Могадишо, Шіран сказала, що їхньою метою є налагодження такої системи, за якої працівники організації та волонтери зможуть працюватимуть без ризику для власного життя.

Цього тижня ООН оголосила два регіони Сомалі зоною голоду, обидва з яких контролює терористична організація аль-Шабаб, що має тісні зв’язки з аль-Кайдою.

Нещодавно аль-Шабаб відмінила встановлену раніше заборону на роботу міжнародних гуманітарних організацій на їхній території. Утім, кажуть працівники цих організацій, їхня діяльність у регіонах, контрольованих екстремістами, є надзвичайно небезпечною. Вони ризикують стати жертвами атак, з них можуть вимагати гроші чи забрати вантаж.

ООН каже, що майже половина населення Сомалі – 3,7 мільйонів – у кризовому стані. За даними організації, десятки тисяч сомалійців вже померли від голоду, і якщо допомога не надійде негайно, померти від голоду можуть сотні тисяч. Країни Африканського рогу потерпають від найгіршої посухи за останні 60 років. За даними ООН, 11 мільйонів африканців потребують допомоги.

Відео - найголовніше

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
XS
SM
MD
LG