Спеціальні потреби

Банкрутство однієї енергетичної компанії загрожує президентству Барака Обами


У Сполучених Штатах – новий скандал. Цього разу він пов'язаний з використанням грошей з Фонду стимулювання економіки. Компанія з виробництва сонячних батарей «Селиндра», яка отримала півмільярда доларів державного кредиту, нещодавно подала на банкрутство.

Конгрес розпочав розслідування доцільності видачі цього кредиту, як також зв’язку Адміністрації Барака Обами з енергетичною компанією «Селиндра». Компанія одержала гроші за пришвидшеною процедурою після того, як Обама став президентом. Він навіть сам особисто зустрівся з її керівництвом та відвідав завод з виробництва сонячних батарей.

З листування електронною поштою між працівниками Міністерства енергетики, через яке здійснювалася видача кредиту, стає зрозуміло, що сумніви щодо здатності цієї компанії повернути кошти існували із самого початку. В одному з них правильно передбачається, що в «Селиндри» закінчаться фонди у вересні 2011-го року. Документи власних аудиторів компанії свідчать про те, що її діяльність вела до фінансових втрат.

«Документи, розглянуті працівниками комітету, піднімають питання, чи ця оборудка була вигідна платникам податків. Вони демонструють, що коли працівники міністерства розглядали гарантії «Селиндрі» в 2009-му, вони добре розуміли її фінансові проблеми», – заявив під час слухань конгресмен-республіканець Кліфф Стернс.

До цих же висновків прийшла і журналістка Кеті Ференбагер, що писала про цю компанію:

«Проблема у тому, що собівартість продукції у них була зависока».

Тим не менш кредит був виданий. Два роки по тому компанія оголошує банкрутство. Минулого тижня агенти ФБР описали майно «Селиндри». Представники Міністерства енергетики кажуть, що вони цього не очікували.

«Виглядало, що «Селиндра» була конкурентоспроможною на світовому ринку», – говорить виконавчий директор Офісу з видачі кредитів Міністерства енергетики Джонатан Сільвер.

Конгресмени подивилися і на зв'язок між основними приватними інвесторами «Селиндри» та президентом. Один з них – мільярдер Джордж Кайзер – пожертвував гроші на виборчу кампанію Барака Обами.

«Чи хтось в Адміністрації схвалив видачу чи реструктуризацію кредиту через пожертвування Кайзера на кампанію президента?», – запитав конгресмен-демократ Генрі Ваксман.

На це запитання представники Міністерства енергетики відповіли запереченням. Конгресмен демократ Генрі Ваксман звернув увагу на той факт, що іншим великим інвестором «Селиндри» є фінансова фірма «Мадрон», яка жертвує гроші Республіканській партії. Питання, чи стане скандал з «Селиндрою» лише одним із невдалих прикладів загалом успішної програми стимулювання економіки чи нанесе руйнівного удару по репутації президента та його шансам на переобрання – поки що залишається відкритим.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG