Спеціальні потреби

Актуально

Рух "Захопимо Волл-Стріт" своїм успіхом завдячує сучасним технологіям

Рух "Захопимо Волл-Стріт" своїм успіхом завдячує сучасним технологіям

Рух «Захопимо Волл-Стріт» почався у вересні, коли тисяча людей пройшли вулицями фінансового району Нью-Йорка, протестуючи проти корпоративної жадоби та зростаючої у США соціальної нерівності. Деякі з демонстрантів залишились ночувати у парку поблизу. А вже через місяць тут виросла ціла громада, парк став базою, звідки координуються протести та акти громадської непокори. Алекса О’Браян була однією з перших організаторів руху.

«Я просто відчула імпульс. Тоді я і не уявляла, що зможу за один тиждень зібрати тисячу послідовників. Відтак стало зрозуміло, що на нас лежить відповідальність - дати американцям можливість висловити своє незадоволення урядові», – каже Алекса О’Браян.

Так, підтримуваний соціальними мережами, рух почав набирати обертів. Сьогодні він охопив сотні міст у США, Європі та Азії. О’Браян каже, що своїм успіхом рух завдячує новим технологіям.

«Рух «Захопимо Волл-Стріт» народився в Інтернеті. Група активістів просто знайшла собі підтримку, це був як укол адреналіну. У нас так багато голосів, тому що ця акція є відображенням того, що відбувається в Інтернеті – потужній платформі для громадської активності», – говорить Алекса О’Браян.

Завдяки Інтернету швидко поширилась інформація про те, чого саме вимагають учасники протесту. Соціальні мережі в свою чергу допомогли викрити неадекватну поведінку та зловживання з боку поліції.

«У вік соціальних медіа вони вже не можуть кривдити людей, вони вже не можуть зловживати силою, тому що їх обличчя можуть з’явитися на Твіттері», – стверджує політик.

Учасник протестів Лаґрека каже, що соціальні мережі у таких випадках значно випереджають традиційні медіа.

«Вони просто залишились позаду, всі користуються Ютюбом, Твіттером та Фейсбук», – каже учасник протестів Джессі Лаґрека.

Дехто порівнює рух за економічну рівність з «Арабською весною» – нещодавніми соціальними переворотами у ряді країн арабського світу. Втім, схожі ці події лише частково, кажуть учасники руху.

«Протести тут відрізняються від виступів в інших країнах світу. Так, вас можуть арештувати, але ми точно знаємо, що нас не буде бити поліція палицями бо головах чи нападати на нас зі зброєю, що цілком можливо в інших країнах, особливо на Близькому Сході», – каже студентка Нарджес Бажоґлі.

Втім, обидва рухи мають і спільні риси, каже Лаґрека.

«Народ Єгипту не потребував допомоги традиційних ЗМІ, вони добилися свого за допомогою соціальних мереж. Ми, в принципі, користуємось тією ж моделлю», – каже учасник протестів Джессі Лаґрека.

Рух поступово зростає та набирає обертів, однак формального лідера його учасники поки що не назвали. Втім, із поширенням руху по всьому світу, такий статус-кво підтримувати стає дедалі важче.

Всі новини дня

“Нам потрібна українська перемога” — міністр закордоннихсправ Литви. Відео

“Нам потрібна українська перемога” — міністр закордоннихсправ Литви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

"Треба визнати, що нам потрібна українська перемога. Інакше ми віддамо перемогу Путіну, що, у свою чергу, є кошмаром не лише для України, а й для всього регіону, для нас, для Латвії, для Литви, для інших – країн наших сусідів" — Ландсбергіс, міністр закордонних справ Литви.

Американські сенатори Шагін і Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи про підтримку України Сполученими Штатами

Фото для ілюстрації: Будівля Капітолію

Американські сенатори – демократка Джин Шагін і республіканець Роджер Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи на користь підтримки України Сполученими Штатами у серії інтерв’ю Центру аналізу європейської політики (CEPA) “Виграти війну. Виграти мир”.

“Тим людям, які думають, що нам не потрібно турбуватися про Росію, я можу сказати … є причина, чому Фінляндія та Швеція вирішили, що хочуть приєднатися до НАТО зараз. Це тому, що є загроза з боку [президента РФ] Володимира Путіна… Китай, Іран і Північна Корея також спостерігають”, – сказала сенаторка Шагін.

Щодо війни вона також наголосила: “Йдеться не лише про територіальну цілісність України. Йдеться про те, чи збираємося ми в демократичному світі стати і сказати, що авторитарні режими не можуть просто атакувати іншу країну”.

“Те, що відбувається у Європі, впливає не лише на Європу. Це впливає на весь інший світ, зокрема, на те, що вони [лідери країн, - ред.] роблять в Азії”, – сказала Шагін.

Однією з найскладніших для подолання проблем сенаторка вважає дезінформацію, наводячи у приклад ситуацію довкола розслідування збитого російською ракетою літака MH17 у 2014 році над Україною.

Шагін також зауважила про наростаючу небезпеку у Чорноморському регіоні та розповіла про участь у підготовці законопроєкту про безпеку в Чорному морі (Black Sea Security Act).

“Підтримка [Сполученими Штатами, - ред.] України допомагає нам у боротьбі з одним із наших головних противників у всьому світі, а це Росія”, – сказав своєю чергою під час конференції “Виграти війну. Завоювання миру” сенатор-республіканець Роджер Вікер.

Він наголосив, що підтримка України насправді відповідає інтересам національної безпеки США та глобальної стабільності. А своїм колегам-політикам, які заявляють, що “розподіл тягаря є важливим” і Європі, Канаді, Австралії “потрібно робити більше” нагадав, що у за обсягами допомоги Україні відповідно до свого ВВП інші країни зробили більше, ніж Сполучені Штати. “І це добре, – каже Вікер. – Ми раді допомогти, але ми взяли з собою наших друзів. І наші союзники разом зробили внесок більше ніж ми”.

Обоє сенаторів отримали нагороду від Центру аналізу європейської політики (CEPA) Freedom Fighter Awards 2023, зокрема за активну підтримку України. Як повідомляв Голос Америки, CEPA вручила нагороду і лідеру республіканців у Сенаті Мітчу Макконнеллу, відзначивши його стійке лідерство та підтримку України.

Макконнелл також навів аргументи на користь допомоги США Україні, а щодо її співвідношення із ВВП країни наголосив: “Це справді мала частка, яку ми надаємо для цих зусиль в Україні. Якщо Путін виграє, наступною буде країна НАТО. І я думаю, що набагато розумніше зупинити це вторгнення, виштовхнути його, і єдині, хто готовий брати участь у цьому, – це самі українці”.

Брифінг. У Сенаті закликають погодити нову підтримку для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:31:09 0:00

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Яка ситуація в Україні з виробництвом власних боєприпасів та іншого обладнання для армії? Що працює добре, а які процеси варто вдосконалювати? Розповідає директор фонду “Повернись живим” Тарас Чмут.

Оборонний бюджет США удвічі нижчий, ніж в часи Холодної війни — заступник міністра оборони США.

Через російську війну проти України Сполучені Штати наростили власне виробництво боєприпасів, однак воно все ще на недостатньому рівні. Про це розповів заступник міністра оборони США Вільям Лаплант.

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії… і зіграв на гітарі. Відео

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії, щоб піднести музику як дипломатичний інструмент для просування миру та демократії та підтримки ширших зовнішньополітичних цілей Сполучених Штатів.

Більше

XS
SM
MD
LG