Спеціальні потреби

Влада Нью-Йорка заборонила курити у парках та на пляжах


Паління цигарок у парках та громадських місцях заборонено у більш ніж 500 американських містах. Цього тижня до довгого списку приєдналося і місто Нью-Йорк. З понеділка там заборонено палити в усіх парках, на пляжах та у багатьох інших місцях. У такий спосіб влада намагається захистити тих, хто не курить, і не допустити, щоби вони були пасивними курцями. Втім, деякі критики називають прийняття закону нелогічним, адже курити все ще дозволено, наприклад, на тротуарах.

Паління вже давно заборонене у нью-йоркських барах, ресторанах, на зупинках громадського транспорту, на робочому місці та у магазинах. А відтепер той, хто закурить в одному з тисячі семиста парків, як також на одному з пляжів, ризикує отримати штраф у 50 доларів. Відвідувачі парків розійшлися у поглядах щодо нових обмежень. Ось які аргументи у деяких з них:

- «Я не хочу вдихати сигаретний дим, коли я сиджу у парку чи просто йду по вулиці. Але курці вже мають залежність від цього, вони мусять закурити».

- «Ми ж куримо на вулиці. Я не розумію, як це може створювати комусь дискомфорт!»

- «Це дурниця! Повне божевілля! Вони роблять так, що ви не зможете взагалі нікуди піти з цигаркою».

Дехто вже сьогодні говорить, що кампанії з антипаління зайшли надто далеко, адже в багатьох штатах курити заборонено практично усюди. Це може завдати шкоди кампаніям проти паління у 22-ох інших американських штатах, де куріння все ще дозволене у барах і ресторанах.

Професор Бостонського університету Майкл Сіґл зазначає: «Майже половина американських штатів сьогодні не захищають працівників барів, ресторанів та казино, які вимушено стають пасивними курцями. Вони вже хронічно вдихають надзвичайно багато диму і навіть не можуть від цього втекти, як, наприклад, в парку, де ти просто можеш встати і перейти в інше місце, якщо тобі заважає дим від цигарки людини, що курить поруч. Я думаю, ми все ж таки повинні зосередитися на забороні паління на робочих місцях».

Втім, керівник групи «Шкільна зона без астми» Ребека Калін говорить, що для Нью-Йорка заборона паління є вкрай необхідною для здоров’я громадян:

«Ви не завжди можете просто відійти від людини, яка палить. Тому справжня мета повинна полягати в тому, щоби повністю викорінити паління, знищити тютюн. Він небезпечний, він загрожує життю. Паління забирає життя більшої кількості людей, ніж інші хвороби разом узяті. Я не бачу сенсу в його існуванні взагалі».

Якщо влада Нью-Йорка сподівається, що закону будуть дотримуватися усі, критики все ж переконані, що нововведення буде широко ігноруватися, особливо у паркових зонах. Одна група захисту курців навіть вирішила у цю суботу провести акцію протесту на пляжі у Брукліні під назвою «Закури в парку».

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG