Спеціальні потреби

У США популярності набирають мікрокредити


Практика, так званих мікрокредитів загально поширена у країнах на шляху розвитку. Втім цей вид послуг почав користуватися попитом і у США. Наприклад, у Вашингтоні створено приватну групу, що надає мікропозики мешканцям столиці для розвитку власного бізнесу. Сума кредиту коливається від 500 до 50 000 доларів.

Фідель Ґарсія - власник студії Пілатес. Патрик Карл - співвласник кафе. Об’єднує цих чоловіків те, що обидва вони отримали фінанси для започаткування свого бізнесу від Латиноамериканської корпорації економічного розвитку.

Ґарсія - син кубинських емігрантів і професійний танцюрист балету відкрив студію у листопаді в одному з престижних районів американської столиці.

Він говорить, що комерційні банки, куди він звертався, відмовляли йому у кредиті і тільки корпорація ризикнула позичити йому 10 тисяч доларів:

«На цей момент мені справді потрібні були гроші на інвентар і оренду. Я дуже їм вдячний. Мені дійсно потрібна була допомога, яку вони мені надали».

Співвласник кафе Патрік Карл каже, що він і його ділові партнери отримали від корпорації позичку на 35 тисяч доларів.

«Вони все пояснили, так ніби ви їм родич. Не було незручностей, труднощів, сюрпризів. Це допомогло», - каже він.

Латиноамериканська корпорація економічного розвитку розпочала програму кредитування понад 10 років тому. Спочатку вони допомагали тільки іспаномовним американцям. Відтак почали надавати кредити усім з низьким рівнем прибутків.

Менеджер відділу кредитування Шарлін Ван Дайк пояснює:

«Ми дивимося на платоспроможність клієнта, щоби визначити обсяг кредиту. Для цього ми обчислюємо скільки у клієнта залишається грошей після сплати усіх рахунків».

Шарлін каже, що сьогодні клієнтами корпорації є різні етнічні меншини:

«У Вашингтоні багато іммігрантів. Серед наших клієнтів є ефіопці та вихідці з Південно-східної Азії».

Дуже часто Латиноамериканська корпорація є останньою зупинкою для людей, які прагнуть відкрити власний бізнес.

«Ми працюємо з бухгалтерськими фірмами, моргами, компаніями Он-Лайн», - каже Шарлін Ван Дайк.

Корпорація фінансує і ресторанний бізнес. Кафе «Капітал Ситі Дайнер» існує від 40-их років минулого століття. До Вашингтона кафе потрапило з Нью-Йорка, розповідає його співвласник Патрік Карл:

«Ми фізично перевезли весь ресторан - будинок, посуд, тощо. В Інтернеті купили решту. У цьому районі столиці немає навіть де поснідати. Тому відкрити тут ресторан нам здалося вигідною справою».

Патрік говорить, що кафе відкрилося два місяці тому, і негайно стало прибутковим:

«У нас багатії сидять поруч з бідними. Заходять всі, хто любить смачну їжу по низьких цінах і приємну атмосферу».

Власник студії Пілатес Фідель Ґарсія також не нарікає. Він вже говорить про те, що як тільки виплатить поточний кредит негайно візьме нову позичку:

«Студія повинна розвиватися. І є багато людей, які хочуть у мене займатися».

Минулого року Латиноамериканська корпорація економічного розвитку видала кредитів на 600 тисяч доларів. Із усіх позичальників, борг не сплатив лише один чоловік, який втратив роботу, з якої фінансувався його бізнес.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG