Спеціальні потреби

Слухання з імпічменту Трампа поновляться наступного тижня. Ось що варто знати


21 листопада Комітет з розвідки Палати представників Конгресу США завершив основну частину відкритих слухань з імпічменту, під час яких заслухав свідчення багатьох теперішніх і колишніх американських посадовців у справі можливого тиску на Україну з боку адміністрації Трампа.

Тепер ініціатива переходить до Юридичного комітету Палати представників США, який має заслухати експертів і сформулювати звинувачення в рамках імпічменту. Комітет вже надіслав запрошення президенту Трампу особисто, або через юристів, озвучити свою позицію у справі про імпічмент.

Публічним свідченням, що тривали декілька тижнів, не вдалось змінити ставлення до процедури імпічменту основних політичних сил у США. Демократи як і раніше, здебільшого, вважають імпічмент обґрунтованим, а багато республіканців критикують імпічмент називаючи його заангажованим і політизованим.

Вже наступного тижня Комітет з розвідки має скласти звіт на основі публічних слухань, з узагальненням доказів у справі про можливе використання Трампом оборонної допомоги США Україні та пропозиції зустрічі у Білому домі для тиску на українського президента Володимира Зеленського в обмін на розслідування політичного опонента Трампа Джо Байдена. Звіт також міститиме оцінку того, чи перешкоджав Дональд Трамп слідству, обмежуючи доступ розслідувачів до свідків та документів. Республіканці, які складають меншість в Комітеті з розвідки Палати представників США, можуть видати власний звіт, де будуть представлені аргументи нап захист президента.

На новому етапі, що розпочинається наступного тижня, головна роль у процедурі імпічменту переходить до Юридичного комітету Палати представників США, який ознайомиться з доказами і формулюватиме звинувачення проти президента.

Голова Юридичного комітету Палати представників США Джеррі Недлер запросив Дональда Трампа та його юристів для виступу. Недлер дав президентові та його юристам строк до вечора неділі, щоб визначитись, чи візьмуть вони участь у слуханнях в середу. В Білому домі наразі обговорюють формат участі сторони захисту президента в рамках імпічменту, якого в адміністрації Трампа неодноразово називали "надуманим" і "шахрайським".

В середу 4 грудня, комітети заслухають експертну думку юристів конституційного права стосовно прецедентів в процедурі імпічменту з американської історії і наскільки дії Трампа можуть підпадати під імпічмент. Під час слухань під назвою "Розслідування щодо імпічменту президента Дональда Трампа: Конституційні підстави імпічменту президента", експерти-правники відповідатимуть на питання юристів обох сторін.

Дивіться також: ​Імпічмент: як він працює та кому загрожував. Відео

Імпічмент: як він працює та кому загрожував. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG