Спеціальні потреби

Україна 86-та у рейтингу рабства


Україна 86-та у рейтингу рабства
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Україна 86-та у рейтингу рабства

Кількісно найбільше рабів у Індії – більше 14 мільйонів, та в Китаї – де у рабстві майже 3 мільйони осіб
Доповідь австралійської організації Walk Free Foundation стверджує, що в усьому світі майже 30 мільйонів людей перебувають у рабстві. Укладено також рейтинг із 162 країн, де досі живе рабовласництво.

Попереду – країни Азії та Африки. Організація внесла сусідню з Україною Молдову до 10 країн, де рабство найбільш поширене. При цьому за абсолютною кількістю людей, які перебувають у певній формі рабства, до лідерів потрапила Росія.

Трудовий кодекс закріпить в Україні рабство
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:05 0:00
У країні із 143 мільйонним населенням більше півмільйона поневолені. Україна ж на 86 місці проблемного рейтингу поруч з Казахстаном, Йорданією та Арабськими Еміратами. Водночас, за інформацією міжнародної організації «Ла Страда», Україна знаходиться серед країн, громадяни якої стають жертвами сексуального рабства як всередині країні, так і за її межами.

Якщо справи у вас ідуть більш-менш добре, ви радше за все вважаєте, що рабство це справа минулого. Натомість, австралійська організація Walk Free Foundation, дослідивши питання, дійшла висновку – у рабстві сьогодні перебуває, більше людей, ніж будь-коли в історії людства.

Вугільний магнат і філантроп Ендрю Форрест, який допоміг провести дослідження, каже:

Ще ніколи в історії експлуатація людини людиною не набувала такого поширення
«Ще ніколи в історії людства експлуатація людини людиною заради наживи, сексу та інших ницих мотивів не набувала такого поширення. І з огляду на сьогоднішній розмір людства, можна припустити, що зараз рабів більше, ніж будь-коли в історії».

Сучасне рабство – це примус до тяжкої фізичної праці, проституції та хатньої роботи. Не жаліють навіть дітей – їх вербують у військо, видають заміж, примушують до роботи у зовсім юному віці.

Відповідно до доповіді Walk Free Foundation, найбільша кількість рабів відносно маси населення у країнах тропічної Африки. Кількісно ж найбільше рабів у Індії – більше 14 мільйонів, та в Китаї – де у рабстві майже 3 мільйони осіб.

Чимало нелегальних мігрантів, які прибувають в Європу, працюють у рабських умовах. Як, наприклад, один з іммігрантів з Африки, який тепер проживає в Італії:

«Ось тут я сплю із ще десятьма людьми».

Вони вдираються у кімнату і кажуть – Ставай до роботи! А якщо не вийдеш, то не годують.
Колишній раб
У деяких випадках рабам вдається визволитись і повідомити владу. У червні поліція Мексики звільнила 275 осіб із фабрики по переробці томатів. Їх примушували працювати в антисанітарних умовах, а платили – талонами на їжу у заводському магазині. Хворих – лупцювали, щоб не лінувались. Один із звільнених робітників каже:

«Вони вдираються у кімнату і кажуть – Ставай до роботи! А якщо не вийдеш, то не годують».

Філантроп Ендрю Форрест, каже що звіт організації Walk Free Foundation покликаний боротись із приниженням людини:

Фермери ставляться до мігрантів, як до власності
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
«Ідея рейтингу рабства у тому, щоб вірно виміряти це явище науково, країну за країною по всьому світу. Давно вже треба було це зробити. Це необхідно для подолання цього явища».

Walk Free Foundation ставить за мету знищення рабства, вказуючи, де воно існує. Це має примусити місцеві уряди взятись за звільнення поневолених людей.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG