Спеціальні потреби

Швейцарія оголосила про приєднання до міжнародних санкцій проти Росії


Знищена частина Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, 16 квітня 2022 (AP Photo/Alexei Alexandrov)
Знищена частина Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, 16 квітня 2022 (AP Photo/Alexei Alexandrov)

Швейцарський президент Ігнаціо Кассіс під час зустрічі із японським прем'єром Фуміо Кашіда повідомив, що його держава єдина із міжнародною спільнотою у запровадженні суворих санкцій проти Кремля через його війну в Україні.

Водночас, Кассіс підкреслив, що хоча держава приєдналась до п'ятого раунду заходів обмежень ЄС проти Москви минулого тижня, Швейцарія продовжить дотримуватись нейтралітету.

"Військові поставки будуть несумісні із нейтральністю. Участь у військових союзах буде несумісною із нейтралітетом. Використання нашої території для пересування землею чи повітрям воєнних матеріалів буде несумісним із нейтралітетом. З іншого боку, засудження будь-яких дій, які сильно підривають наші цінності, які зазначені у конституції, - це сумісно із нейтральністю".

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що Швейцарія приєдналась до списку країн, включно із ЄС і США, у питанні запровадження економічних санкцій проти Кремля.

"Ми наполягаємо на міжнародному праві, бо знаємо, що для нас це питання виживання; тому в момент, коли ми стали свідками такого значного порушення міжнародного права, агресії, якої ми не бачили в Європі з часів Другої світової війни, швейцарський уряд вирішив піти далі в плані ухвалення санкцій", – сказав в інтерв'ю посол Швейцарії у США Жак Піттелу.

У понеділок президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ "витримала безпрецедентний" "санкційний тиск західних країн", пише Коммерсант. Також Кремль оголосив про введення обмежень, зокрема, проти американських, британських і канадських високопосадовців і законодавців.

У статті використано матеріали AP, Коммерсант

Відео - найголовніше

Як і чому британець записався до лав ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00
XS
SM
MD
LG