Спеціальні потреби

Штайнмаєр їде до Путіна, але називає російську агресію в Україні перешкодою у відносинах з Німеччиною


Франк-Вальтер Штайнмаєр був обраний на посаду президента 12 лютого спеціальною асамблеєю депутатів Бундестагу та представників земель Німеччини
Франк-Вальтер Штайнмаєр був обраний на посаду президента 12 лютого спеціальною асамблеєю депутатів Бундестагу та представників земель Німеччини

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр здійснює у середу 25 жовтня перший за сім років візит німецького глави держави до Росії. Адміністрація у Берліні наголошує на робочому статусі візиту.

Приводом для поїздки стало повернення лютеранській церкві одного з соборів у Москві, але Штайнмаєр також зустрінеться з президентом Путіним.

“Я не тішуся ілюзіями щодо майбутньої зустрічі”, - сказав напередодні німецький президент російській газеті Коммерсант, але зауважив, що на його думку “ми не можемо дозволи собі не розмовляти одні з одними”.

Перешкодами для нормальних взаємин між Німеччиню та Росією Штайнмаєр назвав “вчинену всупереч міжнародним нормам анексію Криму, спричинений нею конфлікт на сході України та відчуття непередбачуваності дій Росії, яке панує у Європі”.

Штайнмаєр разом з канцлером Анґелою Меркель працював у "мінського" мирному процесі і не приховував розчарування російським колегою Сергієм Лавровим
Штайнмаєр разом з канцлером Анґелою Меркель працював у "мінського" мирному процесі і не приховував розчарування російським колегою Сергієм Лавровим

​Німецький президент, який двічі працював міністром закордонних справ, підкреслив, що конкретні кроки політики Берліна є прерогативою уряду і не будуть вирішуватися на його зустрічах у Москві.

Президентська посада, яку від лютого обіймає Штайнмаєр, переважно церемоніальна, але засвідчує його намагання підтримувати відносини з Росією, зіпсовані антизахідною політикою Кремля.

Після обрання Штайнмаєра президент Путін привітав його телеграмою і запросив приїхати до Москви.

Франк-Вальтер Штайнмаєр - представник Соціал-демократичної партії і належить до тих німецьких політиків, які наголошують на потребі співпраці з Росією, але у якості урядовця він гостро критикував російську агресію в Україні.

Попередник Штайнмаєра на президентській посаді (2012-2017) Йоахім Ґаук був пастором й активістом правозахисником у Східній Німеччині.

В Німеччині вважають, що саме принципове насприйняття Ґауком колишного агента КҐБ Володимира Путіна та його політики стало причиною відмови від поїздок до Москви.

Німецька преса зараховує Штайнмаєра до тих політиків країни, які часом виявляють “ірраціональну” повагу до Москви.

Особливої критики зазнає колега Штайнмаєра у Соціал-демократичній партії колишній канцлер Ґергард Шредер за його роботу на користь російських компаній та підтримку політики Москви включно з виправдовуванням російської окупації Криму.

Дивіться також: Американець зібрав гроші, щоб допомогти родині переселенців в Україні

Американець зібрав гроші, щоб допомогти родині переселенців в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG