Спеціальні потреби

Шмигаль на зустрічі з главою Пентагону нагадав, що Україна потребує винищувачів та іншої наступальної зброї


Міністр оборони США Ллойд Остін вітає прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля в Пентагоні, Арлінгтон, Вірджинія, США, 12 квітня 2023 року. REUTERS/Jonathan Ernst
Міністр оборони США Ллойд Остін вітає прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля в Пентагоні, Арлінгтон, Вірджинія, США, 12 квітня 2023 року. REUTERS/Jonathan Ernst

На зустрічі з міністром оборони США Ллойдом Остіном прем'єр-міністр України Денис Шмигаль ще раз нагадав, що Україна потребує винищувачі F-15 і F-16 і ракети більшої дальності від США.

«Ми виграємо цю війну, але щоб досягти цього швидше та з меншими жертвами, Україні все одно потрібна інтенсивна військова підтримка», – сказав прем'єр-міністр Шмигаль.

За його словами, це була важлива зустріч, на якій прем’єр-міністр України і міністр оборони США обговорили «нагальні потреби у звільненні українських територій та спільні зусилля для зміцнення наших можливостей на майбутнє».

«Вдячний США та американському народу за потужну підтримку перемоги України», – додав Денис Шмигаль у Twitter.

Міністр оборони США Ллойд Остін не став коментувати конкретні запити України щодо зброї, але запевнив, що США зобов’язалися розширити виробництво озброєнь у США для України.

Перед зустріччю в Пентагоні Остін наголосив, що США планують інвестувати й у власну обороноздатність.

«Ми продовжуватимемо інвестувати у нашу власну оборонно-промислову базу для подальшого нарощування виробництва», – сказав він.

Глава оборонного відомства США також наголосив, що Україна відповідально ставиться до наданої безпекової допомоги.

«Дозвольте мені відзначити вас за безпрецедентний рівень прозорості, який Україна забезпечила, щоб наша безпекова допомога залишалася в руках захисників України», – сказав Остін.

За словами прессекретаря Пентагону бригадного генерала Пета Райдера, Остін поділився інформацією про ключові завдання наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. При цьому він наголосив, що Сполучені Штати продовжуватимуть надавати підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно.

Напередодні повідомлялося, що наступна зустріч Контактної групи з питань оборони України відбудеться 21 квітня.

Американські ЗМІ наголошують, що на зустрічі Остін проігнорував запитання про вплив витоку секретних документів з Пентагону на Україну.

Як повідомляв Голос Америки, адміністрація Байдена докладає зусиль для того, щоб зменшити наслідки великого витоку секретних документів Пентагону, який викликав занепокоєння у Вашингтоні та серед ключових союзників США. Пентагон та міністерство юстиції США повідомили, що ведуть розслідування у цій справі.

Шмигаль у США. Деталі зустрічі з Остіном. ЧАС-ТАЙМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG