Спеціальні потреби

Ізраїль обміняє 1000 палестинських в’язнів на одного солдата


Батьки полоненого ізраїльського солдата Ґілада Шаліта.
Батьки полоненого ізраїльського солдата Ґілада Шаліта.

Голова ізраїльської служби безпеки Шін Бет заявляє, що угода про обмін більше тисячі палестинських в‘язнів на захопленого ізраїльського солдата Ґілада Шаліта є найкращим із доступних варіантів.

У середу в ході прес-конференції Йорам Коген заявив, що Ізраїль не може гарантувати того, що звільнені палестинці не братимуть участь в організації терористичних актів. Водночас він заявив, що схиляється до обміну як прийнятного варіанту.

У вівторок, Ізраїль та екстремістське угруповання палестинців Гамас повідомили про угоду щодо звільнення Шаліта, якого протягом 5-ти років утримували на території Гази. Лідер Гамасу Халед Мешааль, який перебуває у Сирії, заявив що Ізраїль - зі свого боку - звільнить 1027 палестинців.

Йорам Коген заявив, що Шаліт та близько 450-ти палестинських в’язнів будуть звільнені протягом наступного тижня. Офіційні особи заявили, що решту палестинців буде звільнено протягом наступних 2-х місяців.

Палестинські бойовики захопили Шаліта в ході вилазки на територію Ізраїлю в червні 2006-го року та перевезли його до Гази. Його тривале утримання стало однією із больових точок спілкування Ізраїлю з палестинцями.

Тим часом голова Шін Бет спростував чутки, що найбільш відомий палестинський полонений в Ізраїлі Марван Барґуті, лідер першої та другої інтифади палестинців проти Ізраїлю, буде звільнений відповідно до угоди.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG