Спеціальні потреби

Через "рішення уряду" пішов з України до Румунії канадський власник газових родовищ на Луганщині


Канадська нафтогазова компанія Serinus Energy продала свій мажоритарний пакет акцій в українській газовидобувній компанії KUB-Gas Holdings Limited, яка розробляє Ольгівське, Макіївське, Північно-Макіївське, Вергунське та Крутогорівське газові родовища у Луганській області через "регуляторні зміни" запроваджені урядом України. Про це повідомляє Platts.com

У середу виконавчний директор Serinus Energy Тім Еліотт повідомив, що через політику уряду України видобуток газу в Україні став надто дорогим.

"Геополітичні події у регіоні протягом останніх 2 років та невтішні політичні рішення уряду України значно підточили економічну життєздатність нашого бізнесу тут", - наводить слова Еліотта видання.

У компанії звернули увагу, що з серпня 2014-го року роялті на видобуток газу зросли з 28% до 55%

Голова компанії зокрема висловив невдоволення затягуванням рішення про зменшення урядових стягнень (роялті - прим. ГА) за розробку газових покладів в Україні.

"Ми не бачимо ознак того, що цей процес може відновитись", - заявив Еліотт.

Компанія також вказала, що протягом 2014-го та 2015-го років уряд України запровадив серію законів та регуляторних заходів, які негативно вплинули на їх бізнес. Зокрема, у компанії звернули увагу, що з серпня 2014-го року роялті на видобуток газу зросли з 28% до 55%.

З огляду на невпевненість у майбутньому країни, ми вважаємо, що інтересам наших акціонерів краще відповідає продаж компанією активів в Україні

Еліотт також відзначив, що у жовтні Рада у першому читання ухвалила законопроект про зменшення номінальних роялті до 29%, але невідомо, коли відбудеться друге читання законопроекту і він надійде на підпис президенту України.

Представник компанії також заявив, що "за відповідних фіскальних умов, ми віримо, що виробництво природного газу в Україні може відновити зростання, але з огляду на невпевненість у майбутньому країни, ми вважаємо, що інтересам наших акціонерів краще відповідає продаж компанією активів в Україні".

Serinus продали свою акції у KUB-Gas за 30 мільйонів доларів та заявили, що прибуток від угоди буде використано для розвитку газового бізнесу компанії у Румунії.

Дивіться також: Ось чому молодим американцям не терпиться поволонтерити в Україні

Ось чому молодим американцям не терпиться поволонтерити в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG