Спеціальні потреби

"Російський диктатор втратив повагу і вплив на власному подвір'ї" - на Заході обговорюють звернення керівника Таджикістану до Путіна


Учасники саміту "Центральна Азія - Росія", 14 жовтня 2022 року REUTERS/Turar Kazangapov
Учасники саміту "Центральна Азія - Росія", 14 жовтня 2022 року REUTERS/Turar Kazangapov

"Ми хочемо, щоб нас поважали", - заявив керівник Таджикістану Емомалі Рахмон, звертаючись до російського президента Путіна під час саміту "Центральна Азія - Росія" в Астані, Казахстан.

Рахмон, який керує Таджикістаном з 1994 року закликав Росію поважати інтереси "свого стратегічного партнера" і "не ставитись до країн Центральної Азії як до колишнього Радянського Союзу".

Промову, під час якої були присутні не лише Путін, але і керівники Туркменістану, Киргизстану та Узбекистану, оглядачі на Заході назвали свідченням того, що Путін втрачає вагу у регіоні, де вплив Росії раніше був величезний.

"Приниженням" для Путіна та свідченням того, що "російський диктатор втратив повагу та вплив на власному подвір'ї" назвало виступ керівника Таджикістану британьке видання Daily Mail. Путін мав "сумний" та "ніяковий" вигляд, пише видання.

Колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт побачив в тираді Рахмона свідчення того, що часи змінюються. Він все ж зауважив, що безпека Таджикістану залежить від військ Росії в країні.

Росія раніше виступала посередником між Киргизстаном та Таджикістаном щодо прикордонних суперечок. В п'ятницю, повідомляють російські ЗМІ, Путін обговорив з керівниками двох країн безпекову ситуацію на кордоні.

"Мрія Путіна про російську імперію розвалюється?" - задає питання аналітик Жан Лейно з Фонду Конрада Аденауера, реагуючи на заяву керівника Таджикістану.

Про те, що Путін, ймовірно, втрачає вплив в Середній Азії писали оглядачі, після Шанхайського саміту, що відбувся минулого місяця в узбецькому Самарканді. Тоді Путін був змушений визнати "застереження" Китаю щодо російської війни в Україні.

Як і в Самарканді, в Астані Путін намагався представити війну в Україні як протистояння Заходу, а не загарбницьку агресію.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG