Спеціальні потреби

Младич відкидає звинувачення Міжнародного трибуналу


Ратко Младич перед Міжнародним трибуналом у Гаазі
Ратко Младич перед Міжнародним трибуналом у Гаазі

Колишній генерал армії боснійських сербів Ратко Младич у п’ятницю вперше з’явився перед Гаазьким трибуналом. Він відмовився визнати свою провину у злочинах, що висуваються проти нього. Саме звинувачення він назвав «знущанням».

Виступаючи перед трьома суддями трибуналу, Младич заявив, що він захищав «свій народ та свою країну» у військових конфліктах, які у 90-х роках розкололи колишню Югославію. Він сказав, що аби прочитати, як він висловився, «монструозні слова» звинувачення, йому потрібний щонайменше місяць.

Младича звинувачують в організації та участі у масовому знищенні боснійських мусульман у Сребрениці. У результаті цього злочину, який став найбільшим за масштабом геноцидом в Європі з часів Другої світової війни, загинуло близько восьми тисяч боснійських чоловіків та хлопців. Також Младич звинувачується в организації блокади столиці Боснії Сараєва, що тривала 44 місяці та спричинила загибель десяти тисяч мешканців міста.

Під час слухань Младич виступив проти зачитування звинувачення в суді, але головний суддя трибуналу Альфонс Орійо зачитав усі 11 пунктів звинувачення.
Младич, якому 68 років, заявив, що має смертельну хворобу та попросив суддів вислухати інформацію щодо стану його здоров’я приватно, а не перед телевізійними камерами.

Орійо призначив наступне слухання на 4-те липня та заявив, що на той момент Младич мусить бути готовий визнати свою провину. Якщо він відмовиться це робити, то автоматично вважатиметься, що він відкидає свою вину, і розпочнеться судовий процес. Якщо його вину буде доведено, Младичу загрожуватиме довічне ув’язнення.
Призначений судом адвокат Младича Александр Алексіс заявив, що Младич уже давно має погане здоров’я та попросив провести додаткові медичні перевірки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG