Спеціальні потреби

У позбавленні сепаратистів громадянства побачили загрозу, відхід від Мінських угод


Авдіївка. Український військовий цілиться у бік контрольованих сепаратистами територій
Авдіївка. Український військовий цілиться у бік контрольованих сепаратистами територій
Ряд західних експертів, які спеціалізуються на аналізі подій в Україні, поспішили висловити сумніви у тому, що позбавлення сепаратистів громадянства України матиме позитивні наслідки.

«Це не найрозумніший крок, який підживить пропаганду сепаратистів в Україні. Це не сприятиме процесу політичного примирення, натомість зробить сепаратистів ще більш непоступливими, навіть до вимог з Москви» - вважає Ендрю Боуен, докторант політології у Boston College.

«Україна відходить від виконання Мінських угод. Це говорить про те, що головним влада вважає перемогу, а реінтграцію відкладає на час після неї», - пише експерт аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace Балаш Ярабік.

Натомість французький журналіст-міжнародник Стефан Сіоган вбачає, що складності із позбавленням громадянства за сепаратизм почнуться із власне чіткого правового визначення самого поняття сепаратизму.

У понеділок президент України Петро Порошенко звернувся до уряду з пропозицією розглянути та опрацювати можливість позбавлення сепаратистів громадянства України. З відповідною ініціативою глава держави виступив у відповідь на електронну петицію з відповідною пропозицією.

«Я звернувся до Кабінету Міністрів України з пропозицією опрацювати порушені в електронній петиції питання з урахуванням світового досвіду у розв'язанні подібних проблем та вжити заходів згідно з законодавством», – цитує заяву Порошенка «Українська правда».

Порошенко також додав, що законодавство у сфері громадянства та Кримінальний кодекс України не містять правових підстав для позбавлення громадянства за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Дивіться також: Що саме американці забов'язані зрозуміти про українців, пояснив гарвардський історик

Що саме американці забов'язані зрозуміти про українців, пояснив гарвардський історик. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:46 0:00

XS
SM
MD
LG