Спеціальні потреби

Сенатори, які побували в Києві, вражені рівнем аудиту використання військової допомоги США


Президент України Володимир Зеленський з головою Комітету з питань збройних сил Сенату США Джеком Рідом та членом цього Комітету сенатором Ангусом Кінгом у Києві
Президент України Володимир Зеленський з головою Комітету з питань збройних сил Сенату США Джеком Рідом та членом цього Комітету сенатором Ангусом Кінгом у Києві

Бойові машини Bradley, про рішення надати які оголосив президент США Джо Байден, повинні дати українцям можливість не лише прорвати лінію фронту, а й просуватися вперед аби досягти своєї мети, - витиснути росіян з української території. Про це під час візиту до Києва заявив голова Комітету Збройних служб Сенату США, сенатор-демократ Джек Рід.

Він разом зі своїм колегою, незалежним сенатором Ангусом Кінгом, в українській столиці зустрівся зокрема з президентом Володимиром Зеленським, який розповів про ситуацію на передовій та високо оцінив анонсовану Білим домом передачу Україні БМП Bradley та іншої військової допомоги, повідомляє Офіс президента України.

“Дякую насамперед за допомогу нашим військовим. Вона справді відчувається. Сполучені Штати є лідером у цьому надзвичайно важливому питанні. Це наближає нашу перемогу», - наголосив Зеленський.

Водночас сенатори зауважили, що надання машин Bradley не означає, що Україні автоматично нададуть танки Abrams. За словами Ріда, США та інші країни намагаються знайти потрібну комбінацію броньованої техніки, яку найбільш ефективно могли б використати українські збройні сили. “Ми маємо бути готовими до інших непередбачених ситуацій, і я впевнений, що це один із головних факторів, на які зважує Пентагон, коли дає рекомендації щодо того, яке обладнання надавати. Це ще одна причина, чому ми шукаємо не лише обладнання зі Сполучених Штатів, але й з інших країн”, - зазначив Рід.

Своєю чергою, сенатор Кінг наголосив, що головним питанням, з яким він прибув до Києва, була перевірка підзвітності коштів та обладнання, які США надають Україні. “Я повернувся надзвичайно вражений від рівня обліку. Величезний аудит за допомогою програмного забезпечення, фізичний аудит, просто відстеження. Моїм завданням було переконатися, що ресурси, які надаються американським народом, використовуються за призначенням. І я переконаний, що це так”, - зазначив Кінг.

Також сенатори обговорили в Києві ризики ймовірної ескалації з боку Росії. Президент Зеленський вкотре наголосив, що вважає російську пропозицію щодо так званого різдвяного «припинення вогню» маніпуляцією, за якою агресор намагається приховати свої справжні воєнні плани та наміри.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG