Спеціальні потреби

Сенатори США вимагають припинити співпрацю з «Рособоронекспортом»


Група американських сенаторів направила лист на адресу міністра оборони США Леона Панетти з вимогою припинити співпрацю з російською державною корпорацією «Рособоронекспорт». Лист, датований 12-им березня, підписали 17 сенаторів від Республіканської і Демократичної партій.

Автори документа відзначають, що «Рособоронекспорт» продовжує поставляти уряду Сирії кошти для «здійснення широкомасштабних і систематичних атак на власний народ». За даними сенаторів, Росія є одним з найбільших постачальників зброї Сирії: тільки в 2011-му році обсяг його продажів склав більше 1 мільярда доларів.

«Американські платники податків не повинні опинитися в такому становищі, коли вони побічно субсидують масові вбивства цивільного населення Сирії», – пишуть законодавці.

Звертаючись до глави Пентагону, сенатори закликають його «використовувати всі можливі важелі для того, щоб переконати Росію і російські інститути припинити підтримувати режим [президента Сирії Башара] Асада». В якості одного з «важелів» Панетті пропонується розірвати всі ділові контракти між Міністерством оборони США і «Рособоронекспортом». Зокрема, мова в листі йде про договір на закупівлю 21 вертольотів Мі-17 на суму 375 мільйонів доларів.

На думку підписантів документа, подальша «динамічна» співпраця з «Рособоронекспортом» підірве американську політику відносно Сирії та зусилля США з надання підтримки сирійському народові.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG