Спеціальні потреби

Якщо США далі боятимуться, Росія візьметься за Балтику та Східну Європу - сенатор США


Америка може взятись за підйом оборонки України - сенатор США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

Америка може взятись за підйом оборонки України - сенатор США. Відео

Якщо Сполучені Штати і надалі опускатимуть руки, а їхніми діями у протистоянні Росії керуватиме страх, то агресія Росії буде лише посилюватись, а наступними стануть країни Балтії та Східної Європи – таку заяву під час слухань у Комітет Сенату США зі збройних сил зробив генерал Джон Кін.

Експерти, з якими радилися сенатори переконані, Сполучені Штати повинні прискорити надання допомоги Україні, щоб запобігти ескалації ситуації у регіоні. Однак часу це зробити залишається дедалі менше.

"Ще є час, на додачу до тренування українських збройних сил на рівні батальйонів - яка є ефективною програмою з надання нелетальної допомоги - надати зброю оборонного характеру, які дійсно вплинуть на ситуацію. Мається на увазі протитанкові ракети, неракетні системи захисту від безпілотників, радари для визначення розташування артилерії, розвідінформація з усіх джерел, які мають США, тощо", - заявив Джон Кін.

Сенатор Джек Рід категоричний у заявах: США мусять підтримати Україну усіма можливими засобами інакше матимуть значно більші проблеми у майбутньому:

Палата Представників і Сенат передбачили у наступному бюджеті Пентагону 300 мільйонів доларів на підвищення обороноздатності України

"США повинні бути твердими у своїй підтримці України прямо зараз. Інакше, США і НАТО матимуть велику проблему в майбутньому".

Україна потребує летального озброєння, вважає сенатор.

"Українські потреби у протиартилерійських радарах та протинакових ракетах залишаються критичними. Інші дії, направлені на допомогу Україні, включають в себе і підготовку українських збройних сил поза межами України для використання ключових оборонних систем. Необхідно розглянути можливість передачі цих систем українській стороні та розвитку українських потужностей для виробництва подібних систем всередині країни. А саме протитанкової зброї і транспортних засобів", - заявив сенатор.

Заяви законодавців нещодавно трансформувалися у конкретні дії. Палата Представників і Сенат передбачили у наступному бюджеті Пентагону 300 мільйонів доларів на підвищення обороноздатності України. У законопроекті йдеться про надання летального зброї, нелетальної військового обладнання, проведенні навчань, а також - про передачу розвідданих.

Головне не дати Росії залякати українців - автор резолюції Конгресу по Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00

Як саме розпорядитися цими коштами, відповідно до законопроекту, будуть вирішувати міністр оборони та Державний секретар США. Втім президент Обама, скоріше за все заветує законопроект. Не тому, що не хоче надавати допомогу Україні, а тому що бюджет Пентагону є частиною ширших суперечок між Білим Домом та Конгресом стосовно загального бюджету Сполучених Штатів, переконаний Філіпп Логас – експерт Американського інституту підприємництва.

"По-перше, вето змусить всі сторони розпочати переговори про бюджет в цілому. Якщо Президент заветує цей законопроект зараз, то предметом переговорів стануть всі витрати, що мають відношення до оборони. По-друге, це питання процедури. Демократи в сенаті гальмують прийняття всіх цих бюджетних законів. Це тільки один бюджетний законопроект, який пройшов через обидві палати і опинився на президентському столі".

"Це дає можливість Обамі послати Конгресу сигнал про свої наміри. По-третє, його в цьому підтримують міністр оборони, деякі демократи і навіть республіканці. І все це через фонд на фінансування операцій за кордоном. Обсяг цього фонду різко виріс. Це не ідеальний спосіб фінансувати Пентагон. У цьому навіть республіканці погоджуються, а демократи хочуть взагалі все переглянути", - сказав Філіпп Логас.

Амністія бойовикам може бути лише після слідства - американський правник. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:08 0:00

Він наголошує, Україна зможе розраховувати на пряму військову допомогу від США лише після того як Президент та Конгрес домовляться про бюджет. Скільки триватиме цей процес і чи залишаться у фінальній версії бюджету теперішні пропозиції допомоги Україні – на це питання сьогодні ствердно не відповість жоден експерт.

Дивіться також: Нуланд назвала "демонів" України: корупція, помилки уряду, бюрократія. Відео

Нуланд назвала "демонів" України: корупція, помилки уряду, бюрократія. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG