Спеціальні потреби

Операцію знищення бін Ладена провів елітний спецзагін «СІЛС»


Операцію знищення терориста №1 було доручено військовому спецпідрозділу, існування якого уряд США офіційно не визнає. Так звана «Шоста команда» є елітним підрозділом загону спеціального призначення військово-морських сил США «СІЛС». «СІЛС», в перекладі з англійської, означає морський котик. Насправді, за цим словом ховається абревіатура, в якій розкривається призначення загону: виконувати завдання на морі, на суші і в повітрі. Чому саме «морським котикам» було довірено штурмувати базу Бін Ладена.

Загін «СІЛС» було створено у 1962-му році для виконання особливих завдань. У випадках, коли не спрацьовують традиційні методи. Це самодостатній загін, який може виконувати завдання будь де у світі.

Кандидати до загону, чоловіки віком від 26 до 33 років, проходять ретельну підготовку, в результаті якої відіграються найкращі бійці. Їх вчать плавати під водою із зав’язаними руками та ногами. Тренують у крижаній воді. Вчать витримувати дію сльозогінного газу. Два роки підготовки витримує лише чверть курсантів. Але навіть після зарахування до загону, лише після років досвіду спецоперацій, ці чоловіки отримують шанс потрапити до елітного підрозділу «Шостої команди».

Колишній командир «Шостої команди» Ричард Марсінко зазначає:

«Щоб потрапити у «Шосту команду» ти повинен позбутися будь яких слабинок. Інакше ти залишишся просто добротним членом загону «СІЛС», однак не придатним для виконання завдань такого рівня».

Ричард Марсінко говорить з власного досвіду, адже саме він заснував «Шосту команду» у 1980-му році.

Члени команди готові стрибнути з парашутом з висоти у понад 17 кілометрів. Можуть годинами непорушно сидіти у засідці. Мусять вміти провести дві хвилини під водою не випустивши жодної бульбашки. І зрозуміло бездоганно стріляють. Саме вони два роки тому визволили капітана американського корабля «Алабама Маерск» захопленого сомалійськими піратами. Члени елітного загону застрелили піратів через вікно човна, що бовтався на хвилях, з відстані у понад 30 метрів у повній темряві.

«Під час підготовки до рятувальних операцій, вони тренуються на мішенях розміром 7 на 12 сантиметрів, з розрахунку влучити в голову чи серце». – зазначає Ричард Марсінко.

За словами Марсінко, сила членів загону полягає не в їх фізичній підготовці, а у способі мислення:

«Тіло – це лише тканина, яку контролює мозок. Саме мозок спрямовує їх за межі, які вважаються максимальними для тіла нормальної людини».

Окрім «Шостої команди» збройні сили США мають другий елітний спецзагін «Делта Форс». Обидва настільки таємні, що офіційно Пентагон не визнає їх існування.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG