Спеціальні потреби

Напередодні референдуму в Шотландії інвестори виводять капітал з Британії


Минулого місяця інвестори вивели з британського фінансового ринку 27 мільярдів доларів, ознаменувавши найпотужніший відтік капіталу з країни з часів кризи 2008 року, в зв'язку з ростом побоювань з приводу економічних і фінансових наслідків можливого виходу Шотландії зі складу Сполученого Королівства. Про це свідчить опублікований в п'ятницю звіт.

Населення Шотландії проголосує на референдумі про незалежність 18 вересня, і питання про результат голосування стоїть дуже гостро з тих пір, як на початку серпня прихильникам відділення вдалося подолати 20-відсотковий розрив в опитуваннях громадської думки. Згідно з останнім опитуванням ICM / Gaurdian, який був опублікований в п'ятницю, розрив складає всього 2 відсотка: 51 відсоток «проти» і 49 відсотків «за».

За даними лондонської консалтингової компанії CrossBorder Capital, в серпні відтік капіталу з Великобританії склав 27 мільярдів доларів, тоді як за той же період минулого року був відзначений приплив капіталу в розмірі 8,9 мільярдів доларів.

Це найбільший місячний показник відтоку капіталу з часу піку фінансової кризи 2008 року, коли збанкрутував британський банк Lehman Brothers. Навіть під час виборів 2010 року, коли сумніви з приводу їх результатів викликали нестабільність на ринку, з країни було виведено менше коштів.

«Відтік капіталу спостерігався ще з кінця червня, але по-справжньому він набрав темпи в серпні, і зараз, схоже, знову прискорюється в зв'язку з тим, що інвестори стурбовані ймовірністю відділення Шотландії», - відзначає Майкл Говелл, керуючий директор компанії CrossBorder Capital, що склала звіт.

Відтік капіталу з Великобританії майже вдвічі перевищує сукупний показник відтоку капіталу по Німеччині та Австралії. У Франції, США, Канаді та Японії відзначений чистий приплив капіталу.

Також у п'ятницю банківський холдинг Morgan Stanley заявив, що дані щодо руху капіталу свідчать про «один з найвищих в історії показників виводу капіталу з Великобританії, що демонструє побоювання інвесторів напередодні наміченого на наступний тиждень референдуму в Шотландії».

Побоювання з приводу фінансових, економічних і політичних наслідків можливого відокремлення частини Великобританії також позначилися і на курсі фунта стерлінгів, спровокувавши найсильнішу волатильність валютного курсу з моменту виборів 2010 року. Крім того, збільшився наплив пропозицій на продаж у зв'язку з поширенням чуток про майбутнє підвищення процентних ставок Банком Англії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG